Ayyıldız'lı değildir!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Ayyıldız'lı değildir!

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 14 Ağu 2011, 13:50

Resim

TBMM ve Başbakanlık internet sitelerine saldırı düzenleyen “Anonymous” adlı grubu karşılık veren Ayyıldız timi, İstanbul’da yakalanan hacker Bekir K’nın kendileriyle bağlantısı olmadığını belirtti.

İstanbul başta olmak üzere 8 ilde 12 Ağustos’ta düzenlenen operasyonda bilgisayarları köleleştirerek kurdukları 400 bin kişilik siber orduyla sitelere çökertme tehdidinde bulunup para alan 6 hacker yakalanmıştı. Yakalanan şebekenin elebaşılığını The_Bekir rumuzlu Bekir K., yapıyordu. Emniyet yetkilileri tarafından Bekir K’nın “Anonymous” adlı gruba karşılık veren Ayyıldız timiyle bağlantısı olduğu belirtilmişti.

Konuyla ilgili haberlerin basın kuruluşlarında yayınlanmasının ardından Kanada’da bulunan Ayyıldız Tim Siber Saldırı Başkanlığı tarafından internet sitelerinde yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bazı basın-yayın organlarında ve internet sitelerinde Ayyıldız Tim’i çeteci, şantajcı ve yasadışı yollarla para elde eden bir grup olarak gösteren ve sadece bazı kişilerin hakkında henüz yargılandıkları suçları sitemize giren her insanı dahil eden bir üslupla haberler yayınlamaları ve tüm kamuoyuna duyurmaları bizi fazlasıyla üzmüştür.

2002 yılından beri faaliyette olduğumuzu hatırlatır ve 9 yıllık bu süreçte, basına 12 Ağustos Cuma günü yansıyan şekliyle hiçbir yasadışı olayla bağımız olmadığının altını çizmek isteriz. Kuruluş amacımızı ve ilkelerimizi iyi bilen kişiler ve devletimiz, inanıyoruz ki bu asılsız ve çirkin suçlamanın sadece bir iftiradan ibaret olduğunu ortaya çıkaracaktır.

Tek gayemiz ülkemize siber anlamda bir savunma grubu oluşturmaya çalışmakken, aslı araştırmadan yapılan suçlamalarla itibarımız ve kişisel haklarımız zarar görmüştür. Bu güne kadar birçok banka sitesine protesto amaçlı tekzip yayınlamış olmakla birlikte asla elimizin altında olan milyonlarca liraya el sürmeyi düşünmedik. Yeri geldi maddi destekçilerimizin, çocuklarının rızkından eksilttikleri paralarla sitemiz mücadelesine devam etti ama asla harama göz dikmek ya da el uzatmak gibi bir düşüncemiz olmadı.

Bu ülke için kardeşini şehit vermiş yönetici arkadaşlarımız görev yaparken, ülkesini canından çok seven insanlar olarak asla yasa dışı bir oluşumla birlikteliğimiz olmadı. Gözaltına alınan ve Ayyıldız Tim’in lideri olarak yansıtılan The_Bekir rumuzlu Bekir K. ile yaptığı yasadışı işler sırasında hiçbir bağımız olmamıştır. Kendisi sadece sitemize giren, binlerce insan gibi sıradan bir üyedir ve Ayyıldız Tim’in lideri kesinlikle değildir. Ayyıldız Tim in Türkiye’de hiçbir yetkilisi olmadığını internet sitemizde her zaman resmi yazı ile bildirmekteyiz”.

alıntıdır.Cevapla