Siber Saldırılara Karşı Strateji

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Siber Saldırılara Karşı Strateji

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 13 Ağu 2011, 11:28

Resim

Son zamanlarda özellikle Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’de FBI, CIA gibi kurumlarına yapılan Siber Saldırılar Amerikan hükümetini harekete geçirdi. ABD, kendisine yapılan Siber Saldırıların Real olarak Savaşla sonuçlanacağını ve Siber Saldırılara karşı müdahale yapılacağını duyurmuş ve tüm Dünya’daki Hacker Gruplarının ilgisini çekmişti. O günden bugüne aslında ABD’de Siber Hayat’ta pek değişiklik olmadı. ABD yine hack edilmeye devam ediyor.

En son olarak LulzSec isimli Hacker grubu, CIA’yi hack ederek Veritabanından pek çok bilgiyi çekti ve internete sızdıracağını söyledi. (Sızdımı henüz bilmiyorum) LulzSec Grubunun yaptığı saldırıyı Amerikan hükümetide doğruladı. Dünya’da bu işi en fazlaca ciddiye alan ülkelerin başında gelen ve sürekli olarak Siber Saldırılar için teori üretip, savunma mekanimaları kuran Amerika olsa’da yine de Hacklenmekten ve Saldırılardan başını alamıyor. İşte bu duruma Amerika’nın ve Dünya’nın en büyük haber alma ve istihbarat teşkilatı kafayı takmış olmalı ki duruma el koyuyorlar artık.

NSA, Amerikan hükümeti kurumlarına yapılan Siber Saldırıların hedefe ulaşmadan Bloke edilmesi için bir sistem üzerinde çalışma yaptıklarını duyurdu. Sistem henüz yapım aşamasında olduğu için detaylar hakkında bilgi verilmedi.

alıntıdır.Cevapla