İşte en hızlı SMS yazan parmaklar

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

İşte en hızlı SMS yazan parmaklar

Mesaj gönderen Bekir 65 »

Resim

ABD'de "Cep telefonunda hızlı mesaj yazabilme" sampiyonası düzenlendi. 250 kisinin katıldıgı 25 bin dolar ödüllü yarısmayı 13 yasındaki bir kız ögrenci kazandı.

New York'ta önceki gün düzenlenen ilginç yarısmaya her yastan Amerikalı ilgi gösterdi. Ellerini arkalarında tutarak bekleyen yarısmacılar zil sesinin duyulmasıyla hızla kısa mesaj yazmaya basladı. Yazılan mesajlar önlerindeki büyük ekranda görüldükten sonra, noktalama isaretlerine uygunlugu kontrol edilerek jüri üyesine ulastırıldı. En hızlı ve en düzgün mesajı yollayan 13 yasındaki Morgan Pozgar ve 23 yasındaki mühendis Michael Nguyen, yarısmanın sonunda finale kaldı. Pozgar, final mücadelesini kazanarak ödülün sahibi oldu. Sevincinden gözyaslarını tutamayan Pozgar, "Tamamen basparmak isi ve dengeyle alakalı bir olay. Arkadaslarıma ayda 8 bin mesaj yazarak bu yarısmaya hazırlandım. Aylardır her bes veya yarım dakikada bir mesaj yazıyorum. Cep telefonu operatörünün aylık 10 dolara sınırsız mesaj paketini kullandım." dedi. Finalde kaybeden Nguyen ise "Yeterince hızlı degildim, sinirlerim gerildi ve ellerim titredi. Her seyden öte 13 yasındaki küçük bir kıza yenilmek berbat bir duygu." diye konustu. En hızlı kısa mesaj yazma rekoru Singapurlu 23 yasındaki Kimberly Yeo adlı kadına ait. Yeo, 2004 yılında 160 karakterden olusan cümleyi 43,24 saniyede yazmayı basarmıstı.

Alintidir
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4573 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

10 $ a sinirsiz mesaji paketi de varmis demekki
Kullanıcı avatarı
demirci 54
Byte2
Byte2