İnternet dilencileri

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

İnternet dilencileri

Mesaj gönderen %TuNcAy% »

Resim


İnternet kullanımı günlük hayatı oldukça kolaylaştırırken, bundan faydalanan iki uyanık kafadar...

Dünyanın çeşitli ülkelerini dolaşarak bir araya gelen 2 uyanık dilenci web sayfası hazırlayarak, isteyenlerin uluslararası para transferini sağlayan Paypal sistemi ile kendilerine bağış bulunabileceğini yazdı.

Web sayfalarında dilencilik yaptıklarını, en fazla değer verdikleri konunun 'Dürüstlük' olduğunu yazan iki kafadar serseri bir yaşam sürdürdüklerini belirtirken, yardım yapmak isteyenlerin kirli, pis kokan dilencilere gitmek zorunda olmadıklarını, kendilerine havale yaparak yardım yapmanın keyfini tadabileceklerini öne sürdü.

Çağın gereklerine göre hareket ettiklerini belirten dilencilerin özel tarifeleri olduğu da görüldü. İspanyol dilencilerden Jose Manuel Calvo, dünyanın birçok ülkesine giderek dilendiklerini, içki içmeyi ve dolaşmayı sevdiklerini bunu yapmak için de paraya ihtiyaçları olduğunu söyledi. Dilenirken her zevkleri için ayrı sadaka bölümü bırakan iki dilenci ayrıca facebook sayfası da oluşturdu. Dilencilerin istendiği gibi poz vermek için fotoğraf çekme ücreti ise 278 euro olarak belirledikleri dikkat çekti. Modern dilencilerin kocaman bir gülümseme ücreti ise 1 euro.Cevapla