RAM satın alacaklara müjde!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

RAM satın alacaklara müjde!

Mesaj gönderen %TuNcAy% »

Resim


2011'de bilgisayarlarına RAM takviyesi yapacak olanlar: Bu haberi mutlaka okuyun...

Bu aralar PC donanımlarını yükseltmek isteyenler için iyi bir haberimiz var. Piyasayı yakından izleyen iSuppli'nin yaptığı değerlendirmelere göre, DRAM'lerin 2010'daki düşüşü 2011'de de devam edecek. 2010'da daha az güç tüketen ve daha yüksek hızlara çıkan DDR3 hafızaların 2010'un sonlarına doğru nasıl düşüşe geçtiğini iSuppli'nin verdiği grafikte görebiliyorsunuz.

Aslında iSuppli'nin verdiği sayılar 1GB ve 2GB RAM'ler için geçerli, yani piyasanın tümüne ışık tutmuyor. Bu zamanlarda sunucularına ve PC'lerine daha çok 4GB, 8GB ve hatta 16GB RAM takan kullanıcıların olduğunu düşünürsek, 1GB ve 2GB RAM'lerin fiyatlarının birbirine bu denli yaklaşması doğal.

iSuppli bu düşüşü biraz da 2010'da PC'lere olan ilginin düşmesine bağlıyor. Düşük güçteki RAM'lerin fiyatlarının da düşmesi kullanıcıyı aslında daha çok RAM girişi olan anakartları satın almaya itebilir. Son zamanlarda çıkan orta seviye anakartlarda az RAM girişi olduğu düşünüldüğünde, yeni çıkacak anakartlarda fazladan RAM girişi olması kullanıcıların işine gelebilir.

Cevapla