Erkekler Android, kadınlar iPhone'cu

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Erkekler Android, kadınlar iPhone'cu

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Cinsiyete ve yaşa göre tüketicilerin akıllı cep telefonu tercihini mercek altına alan uluslararası pazar araştırma şirketi Nielsen'e göre erkekler Google'un işletim sistemi Android'li, kadınlar ise Apple'ın iOS'lu (iPhone) cihazlarını tercih ediyor.

ABD'de yakllaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada, katılımcılara "Gelecek yıl, hangi işletim sistemli akıllı cep telefonunu almak istersiniz?" sorusu yönelttildi.

Bu soruya erkeklerin yüzde 32.6'sı Android, yüzde 28.6'sı Apple iOs, yüzde 12.8'i RIM BlackBerry cevabını verdi. Kadınlar ise yüzde 30.9 ile Apple'ı birinci tercihleri olarak gösterirken, yüzde 22.8'i Andorid, yüzde 12.5'i RIM BlackBerry yanıtını verdi. Kararsızların oranı ise erkeklerde yüzde 15'in altında kalırken, kadınlarda yüzde 24'e ulaştı.

35 YAŞI GEÇİNCE ANDROİD

Apple'ın iOS işletim sistemli iPhone'ları 35-54 yaş grubu dışındaki tüm yaş aralıklarında en çok tercih edilen akıllı telefon olurken, 35-54 yaş aralığındaki kişilerin yüzde 27.4'ünün ilk tercihi ise Android tabanlı bir cihazlar oldu.

Resim

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla