Intel’den yarının teknolojileri!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Intel’den yarının teknolojileri!

Mesaj gönderen uçs »

Resim

ntel Teknoloji Konferansları devam ediyor... Intel’den yarının teknolojileri ile sınırsız olanaklar.

Intel Teknoloji Konferansları, “Yarının Teknolojileri ile Sınırsız Olanaklar” başlığı ve “Sınır Yok” teması ile iş dünyası profesyonellerini, İstanbul’da görkemli bir şov kapsamında buluşturdu. Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem, “Yarının Mimarları olarak en büyük hedefimiz, Türkiye’de bilişimin lokomotif sektör haline gelmesine önderlik etmektir” dedi.

Intel’in her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği Intel Kanal Konferansları, bu yıl itibariyle Türkiye’de bilişimin lokomotif sektör haline gelmesine katkı sağlamak amacıyla tam anlamıyla bir teknoloji zirvesine dönüştü. 2010 itibariyle Intel Teknoloji Konferansları adıyla gerçekleştirilmeye başlanan zirvenin ilk durakları Adana ve Ankara idi. Intel’in dünya çapında 213.000 kanal program üyesinin yanı sıra bilişim, telekomünikasyon ve finans başta olmak üzere çok çeşitli sektörlerden temsilci ve profesyonellerin bir araya gelme platformu olan konferansın İstanbul buluşması 2 Aralık’ta özel bir teknoloji şovu ile gerçekleşti.

Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem, “geleceğin sesi” olarak açılışını yaptığı konferansta sözlerine şöyle başladı: “Intel Teknoloji Konferansları’nın temel amacı yeni teknoloji ve iş modellerinin pazarda daha hızlı uygulanmasına öncülük ederek, Türkiye’de bilişimin lokomotif sektör haline gelmesine katkı sağlamak. İş ortaklarımızın teknolojiye Intel hızı ile geçerek kendilerini farklılaştırması ve sağlıklı bir pazar yapısının devam ettirilmesi amacıyla bu yıldan itibaren kapsamımızı genişlettik. ‘Yarının Mimarları’ olarak, sektörün temsilci ve profesyonellerine sınırsız olanaklarla dolu bir buluşma platformu sunmaktan mutluyuz.”

“Her gün 1 milyon adet PC satılıyor”
2010 yılı itibariyle yıllık PC satış adetlerinin 350 milyonu bulduğunu ifade eden Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem: “PC pazarı hızla büyüyor. 2010 itibariyle PC satış adetleri yılık 350 milyonu buldu. Bu da her gün 1 milyon adet PC satıldığı anlamına geliyor. 2012 yılı sonlarında bu adetlerin yıllık bazda 500 milyonu aşacağını ve kişisel bilgisayar pazarının milyarlarca yeni kullanıcı ile çok hızlı bir şekilde büyüyeceğini öngörüyoruz” dedi.

“Yeni Bilişim Çağı başladı”
Bugün dünyanın yüzde 25’inin internete bağlı olduğunu ve 2015’e kadar 1 milyar yeni kişinin internete bağlı olacağını vurgulayan Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem, şunları ifade etti: “Şu an içinde bulunduğumuz dönemi ‘Yeni Bilişim Çağı’ olarak adlandırıyoruz. Bu çağın başlangıcı, daha fazla kullanıcı, daha fazla internete bağlı cihaz ve daha fazla içeriği ifade ediyor. Bugün internete bağlı cihazların yüzde 50’si, bilgisayar ve telefondan oluşuyor. 2015’te internete bağlı 15 milyar cihaz olacak. Bu cihazlar da bizim adeta altıncı duyumuz gibi davranan akıllı cihazlar olacak.”

Sosyal paylaşım ağları sayesinde içeriğin her geçen gün daha da önem kazandığını belirten Ertem, “Bugün sosyal paylaşım platformları aracılığıyla 2,5 milyar fotoğraf ve 30 milyar video paylaşılıyor. 2015’te ağ hızı 15, depolama ihtiyacı ise 20 kat artacak. Bizi bekleyen ve büyük bir hızla yaklaşan bu geleceğe hazır olmalıyız” dedi.

“İnternet deneyimine hazır olmak için internet üretkeni olmak gerekli”
Özellikle sosyal paylaşım platformlarının da yaygınlaşması ile içerik paylaşımının arttığını belirten, ancak küresel düzeyde rekabet edebilmek için içerik üretiminin önemine değinen Çiğdem Ertem, “Türkiye’de bilişimin lokomotif sektör haline gelmesine katkı sağlamak ve küresel düzeyde rekabet edebilmek için internet tabanlı iş modellerini benimsemek çok önemli. Türkiye sadece interneti tüketen değil, aynı zamanda internet üretkeni olan bir ülke haline gelmeli” dedi.

“Akıllı TV, renkli televizyondan sonraki en büyük yenilik”
Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem, geçtiğimiz dönemde duyurusu yapılan ve Intel, Sony, Google ve Logitech işbirliği ile hayata geçirilecek olan Akıllı TV’nin 2011 ve 2012 yıllarının en önemli teknolojik gündemlerinin başında geleceğini belirtti. TV’nin yeni bir boyut kazanacağı günlerin çok yakın olduğunu ifade eden Ertem, sözlerini şöyle sürdürdü: “Oturma odamızda televizyon izlerken, bir yandan da interneti tarayıp, tüm online dünya olanaklarını televizyon üzerinden gerçekleştireceğiz. Tek ortam üzerinde TV deneyimi, bizi bambaşka bir yere götürecek. Akılı TV, renkli televizyondan sonra TV dünyasına gelmiş en büyük yeniliktir.”

Türkiye dijitalleşiyor
• 2010 itibariyle internet kullanıcı sayısı 32 milyon
• Facebook üye sayısı 24 milyonun üzerinde
• MSN Messenger kullanıcı sayısı 30 milyon
• Türkiye, Avrupa’nın 7. büyük internet pazarı
• Türkiye, internette geçirdiği süre ile Avrupa 2.’si ve dünya 5.’si

Intel Teknoloji Konferansları Adana’dan yola çıktı, İzmir’de son bulacak
4 Şehir 4 Etkinlik sloganıyla yola çıkan Intel Teknoloji Konferansları’nın ilki, “Yarının Teknolojileri ile Sınırsız Olanaklar” başlığı ve “Sınır Yok” teması ile 24 Kasım’da Adana’da başladı ve 30 Kasım’da Ankara’da gerçekleşti. 2 Aralık’ta İstanbul Swissôtel’de yapılan konferans, 9 Aralık’ta İzmir Swissôtel’de son bulacak.

Intel, yarının teknolojileri ile sınırsız olanaklar sunuyor
Intel bayileri, perakende sektörünün önde gelenleri, operatör bayileri, her ölçekteki kurumsal şirketler ve yazılım ortakları başta olmak üzere, bilişim, telekomünikasyon ve finans sektörünün önde gelenleri ile birlikte tüm ekosistemi biraraya getiren zirve kapsamında geleceğin iş dünyasına katkı sağlayacak teknoloji yol haritasını içeren en son yenilikler hakkında paylaşımlarda bulunuluyor.

Konferans katılımcıları, Intel’in liderlik ettiği yarının teknolojileri ile sınırsız olanaklara nasıl erişebileceklerini, bu olanakları kendi işlerini geliştirmek adına nasıl kullanabileceklerini ve gerek Türkiye gerek dünya pazarında konumlarını nasıl güçlendirecekleri hakkında fikir sahibi oluyor. Geleceğin trendleri, 2. Nesil yeni Intel® Core™ İşlemci Ailesi, yakın gelecekte göreceğimiz Akıllı TV teknolojileri ve gömülü cihazların geleceği noktalar, konferansta ele alınacak konuların başında geliyor.

Ayrıca katılımcılar, dünya devi marka ve kurumların liderleri ile biraraya gelerek, örnek başarı hikayelerini dinleme, deneyimlerini paylaşma fırsatı buluyor. Intel ve sponsor yetkilileri ile iş geliştirme olanağının yanı sıra zirve kapsamında katılımcılara Intel Teknoloji Konferansları Katılım Sertifikası veriliyor ve kendilerine özel kampanyalar, çeşitli sürpriz hediyeler ve fırsatlar da sunuluyor.

Intel Teknoloji Konferansları, Microsoft ve LG’nin platin, AirTies, Finansbank ve Oki’nin gold, APC, Allied Telesis, Gigabyte, In Win, Kingston, Logitech ve Western Digital’in silver sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla