Emekçilere özel Facebook

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Emekçilere özel Facebook

Mesaj gönderen uçs » 30 Kas 2010, 11:39

Sosyal ağların etkinlik alanları gittikçe genişliyor.Sosyal ağların günlük hayatımızdaki rolü sadece fotoğraf ve video paylaşıp arkadaşlarımızın fotoğraflarına bakmaktan öteye geçmeye başlıyor.

Organizasyon ve eylem düzenlemek için son derece müsait ve etkili bir ortam sunan sosyal ağlar sendikaların da yeni adresi oldu. Türkiye'den de pek çok işçi sendikası Facebook sayfalarını açarak eylemlerini buradan organize etmeye başladı.

Resim

Son olarak Birleşik Metal-İş sendikası dün düzenlediği "Kuralsız Çalışmaya Son" mitingini Facebook üzerinden organize ederek ve eylem sonrası dokümanları üyeleriyle paylaşarak bu konuya güzel bir örnek oldu.

Facebook dışında ise UnionBook adı ile kurulan yeni bir site sadece emekçileri hedef alarak bu konuda öncü bir sosyal ağ olmayı hedefliyor. Sitenin kurucusu Eric Lee'nin Türkiye'ye gelerek sendika temsilcileriyle görüşüp bilgi alışverişinde bulunması UnionBook'un ülkemize verdiği önemi de ortaya koyuyor.

İngilizce yayın yapan sitede Türkçe desteği sadece Google Translate ile yapılıyor ki bu da tatmin edici bir sonuç vermiyor.

Unionbook'un Avrupa'da ve ülkemizde ne kadar başarılı olacağını ise zaman gösterecek.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla