IBM'den orta ölçek depolama sistemi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

IBM'den orta ölçek depolama sistemi

Mesaj gönderen uçs » 29 Kas 2010, 12:04

Resim

Verimli ve kullanışlı bir orta ölçek depolama sistemi: IBM Storwize V7000.

IBM, depolama verimliliği , olağanüstü kullanım kolaylığı ve performans gibi özelliklerin tamamını IBM® Storwize® V7000 adlı yeni duyurulan orta ölçekli disk sistemi bünyesinde rekabetçi bir fiyatla pazara sunuyor.

IBM geleceği şekillendirecek ‘Akıllı Dünya’ vizyonu kapsamında akıllı dünya uygulamalarının temelini oluşturacak sistemler ve teknolojiler sunmaya devam ediyor. Bu doğrultuda iyi tasarlanmış, bütünleştirilmiş sistemlerin önümüzdeki on yılda akıllı dünyaya dönüşüm öyküsünün önemli bir parçası olacağı düşüncesiyle hareket ediyor. IDC'ye göre, tüm dünyada depolama kapasitesine olan talebin, 2008-2013 yılları arasında yüzde 43 oranla artmaya devam etmesi bekleniyor.

Giderek karmaşıklaşan iş ortamlarında, işletmeler toplamakta oldukları verilerin hacmini ve gelişen özelliklerini doğru ve sağlıklı bir şekilde yönetebilmek için akıllı depolama teknolojilerine ihtiyaç duyuyorlar. Bu teknolojiler olmaksızın işletmeler sürekli ürettikleri büyük hacimli bilgiler tarafından yavaşlatılma, hatta bu bilgilerin altında ezilme riski ile karşı karşıya bulunuyor.

IBM, müşterilerine yalnızca ürün ve platform değil, akıllı dünya vizyonunun sağlayacağı fırsatları da sunmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda duyurulan yeni depolama ürünleri , IBM’in Teknoloji, Yazılım ve Hizmetler iş birimlerinin en yenilikçi depolama teknolojisi portföyleri ile birlikte gelmektedir. Duyurulan IBM Storwize V7000 sistemi yanısıra bu kapsamda bir dizi yeni ürün ve çözümde yer almaktadır:

• IBM System Storage DS8800
• Güncellenen ve Easy Tier içeren SAN Volume Controller yazılımı
• IBM Systems Director Storage Control yazılımı,
• IBM Tivoli Storage Productivity Center v4.2 yazılımı
• IBM Storwize V7000 Disk Sistemleri için uygulama hizmetleri

IBM Storwize V7000 ile verimli ve düşük maliyetli veri yönetimi
IBM Storwize V7000, web, mobil aygıtlar ve yerleşik aygıtlar üzerinden giderek daha çok sayıda gerçekleştirilen işlemler gibi iş yükleri düşünülerek geliştirilmiş orta ölçekli bir disk depolama sistemidir. Sistem, bu tür iş yüklerine hızla büyük miktarda veri sağlayabilmek üzere şirketlere giren veri selinin verimli ve düşük maliyetli bir şekilde yönetilmesini sağlıyor.

IBM Storwize V7000 sistemi,
- Kurulum ve yönetim gibi sistem yönetimi görevlerinin basitleştirilmesine yardımcı oluyor,
- Rakipleriyle karşılaştırıldığında raf alanından %67'ye varan oranlarda tasarruf sağlayarak müşterilerin gelecekteki büyümesi için fiziksel alan elde edilmesine olanak tanıyor.

IBM Storwize V7000 sistemi, IBM'in tüm donanım ve yazılım portföyündeki en yenilikçi depolama teknolojilerini içeriyor. IBM Storwize V7000 sisteminde yer alan yazılımlar:
• IBM SAN Volume Controller: Verimliliği iki kat artırabileceği kanıtlanan endüstri lideri depolama sanallaştırma yazılımı.
• IBM System Storage Easy Tier: IBM Araştırma Laboratuarları tarafından geliştirildi. Performansı %200'e kadar artırabiliyor. Analitik gibi iş yükleri için verileri öncelikli hale getiriyor ve hızlı erişim sağlıyor. Bunun için kredi kartı işlemlemleri gibi en etkin verileri otomatik olarak daha hızlı yarı-iletken sürücülere yerleştiriyor. Yasal gereksinimler için tutulan ve kaydedilmesi çok acil olmayan ikincil verileri de daha düşük maliyetli depolama teknolojilerine taşıyor.
• Popüler XIV kullanıcı arabirimine dayalı grafik kullanıcı arabirimi: XIV üst uç disk depolama mimarisi 2008 yılında bulut bilgi işlem gibi iş yüklerinde gereken yüksek performanslı depolamanın sağlanması amacıyla satın alındı. Sistem kurulumunu ve yönetimini önemli ölçüde azaltıyor.

IBM Storwize V7000 sunduğu bu yüksek düzeyde bütünleştirilmiş gelişmiş depolama verimliliği yazılımı kümesi ile müşterilerin birim parçalar satın almaya veya fiyat ile yetenek arasında tavizler vermeye duyduğu gereksinimi ortadan kaldırıyor.

IBM Storage hakkında daha ayrıntılı bilgi www.ibm.com/systems/storage/ adresinde bulunabiliyor.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla