Ve Apple Jobs'u da veto etti!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Ve Apple Jobs'u da veto etti!

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Steve Jobs'ın da oyuncağı çıktı!

Her şeyi veto etmesine alıştığımız Apple sonunda Steve Jobs'u da veto etti. Ama bu Jobs, başka Jobs!

Steve Jobs hayranları için oldukça güzel işlenmiş bir figür piyasaya çıktı ve ilk 300 adedi kapışıldı. Apple CEO'sunu artık çalışma masanızın üstünde her zamanki bildik kotu ve üstündeki siyah uzun kollu tişörtüyle her an görebilirsiniz. Ya da görebilir-diniz diyelim; çünkü bu figür de Apple'ın korkutucu tarafından nesibini aldı ve veto edildi!

Mic Gadget'ın ortaya çıkardığı bu figür bir Apple logosunun üzerinde duruyor ve kıyafetiyle olsun, sakallarının uzunluğuyla olsun Steve Jobs'a oldukça benziyor. Figürün fotoğraflarından da anlayabileceğiniz gibi elindeki de tabii ki bir iPhone. Figürlerin hepsi el yapımı olduğu için Jobs'ın yüzündeki kırışıklıklar bile özenle yapılmış.

Ayrıca figür masanızın üstünde boşu boşuna da durmuyor. Steve Jobs'ın sürekli kullandığı sözcükleri de bir aparat sayesinde kafasının üstüne ekleyebiliyorsunuz.

Peki ama bu masum figürün başına ne geldi de satıştan ve üretimden kalkmak zorunda kaldı?

Ve Apple'ın hışmından Jobs da kurtulamadı!

İlk 300 figürün kapışıldığının açıklanmasının hemen ardından, Apple avukatları harekete geçti ve ilgili firmeye bir uyarı mektubu gönderdi. Bu mektupta yapılanın bir telif hakkı ihlali olduğu iddia edildi ve figürün üretim ve satışının durdurulması istendi. Avukatlar, aksi halde haklarını mahkemede arayacaklarının da altını çizdi.

Mic Gadgets ise, bu uyarıdan bir hayli korkmuş olacak ki, figürün üretimini anında durdurma kararı aldı ve şu açıklamayı yaptı: "Apple'dan ve Steve Jobs'tan özür diliyoruz. Tüm Apple fanatiklerinden de, bu figüre artık sahip olamayacakları için ayrıca özür dileriz."

Asıl ilginç olan ise, bu açıklamanın hemen altına düşülen nottu: "Steve, acaba bu figürleri üretmek için Apple'dan izin alma şansımız var mı? Kim bilir; belki de bu figürleri yeni iPhone'larla dağıtmak bile isteyebilirsiniz."

Şimdi tüm gözler Steve Jobs'a çevrilmiş durumda. Bakalım bu ilginç figür artık sadece anılarda mı kalacak; yoksa üretimine devam edilecek mi? Bekleyelim ve görelim...

ALINTIDIR
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla