"Intel batmaya mahkum"

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

"Intel batmaya mahkum"

Mesaj gönderen uçs » 27 Kas 2010, 11:43

Resim

Bu sözler kavgada bile söylenmez!

İşlemci devi Intel'in hiç de duymak istemeyeceği, kavgada söylenecek bu sözler bakın kimden geldi...

Wall Street Journal'la yaptığı bir röportajda, ARM'ın kurucularından Hermann Hauser Intel'le ilgili oldukça iddialı şeyler söyledi. Intel'in batmaya mahkum olduğunu söyleyen Hauser, bu iddiasını iki olaya dayandırdı.

Bildiğiniz gibi ARM, cep telefonlarından tabletlere, ebook okuyuculara kadar birçok cihazın çip tasarımından sorumlu. Hauser'ın belirttiğine göre, ARM çip tasarımlarını birçok üçüncü parti üreticiye lisanslı olarak veriyor. Bu şekilde Intel yalnızca ARM'la değil aynı zamanda o üçüncü parti üreticilerinin hepsiyle birden yarışıyor. Yani Intel, kocaman bir orduya karşı tek başına karşı koymaya çalışıyor.

İkinci olarak Hauser, bilgisayarların ortaya çıktığı 1950'lerden bu yana, teknolojinin dalgalar halinde ilerlediğini ve her dalgayla beraber eskide kalan firmaların yok olup, yeni firmaların doğduğunu belirtiyor. Hauser'a göre yeni gelen dalga ise mobil cihazlar ve eski firmalar yok olurken, ARM gibi firmalar tamamen doğacak. Aynı durumun Microsoft ve Android arasında da olduğunu söyleyebiliriz.

Gerçekten de Intel ve Microsoft gibi devler, yeni firmalara, yazılımlara ve üreticilere yenilecek mi?

ALINTIDIR
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla