Daha az enerji, daha hızlı performans!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Daha az enerji, daha hızlı performans!

Mesaj gönderen uçs » 24 Kas 2010, 11:53

Resim

Fujitsu'dan küçük işletmeler ve ev ofisler için hesaplı yeni NAS sunucu.

Fujitsu'nun CELVIN NAS Q800 NAS sunucusu ile daha az enerji tüketimi, daha hızlı performans.

Fujitsu'nun yeni sunucusu CELVIN NAS Q800, hızlı performansı ve az enerji tüketimi ile KOBİ'ler ve ev ofislerine avantajlar sağlayacak. Kullanıcılara esnek ve merkezi veri paylaşımı sağlayan CELVIN NAS Q800, uygun fiyatı ve gelişmiş özellikleri ile KOBİ'lerin ihtiyaçları ve beklentilerine cevap veren bir çözüm sunuyor.

Fujitsu, yerel ağa bağlı depolama birimi (Network Attached Storage - NAS) için uygun fiyatla yedekleme ve dosya paylaşımı sunan CELVIN Q800 NAS Sunucusunu piyasaya sürdü. Fujitsu, bu yeni sistem ile özellikle KOBİ'ler ve ev ofislerine odaklanıyor. Bilgisayarlar ve yerel ağ üzerinden kullanıcılara esnek ve merkezi veri paylaşım olanağı sunuyor.

Fujitsu Türkiye Teknoloji Satış Grup Müdürü Burak Çetinay yeni ürünle ilgili şunları söyledi:

"Fujitsu olarak gelişen teknoloji platformunda küçük işletmelerin ve ev ofislerinin esnek ve uygun fiyatlı bir sunucu çözümüne ihtiyaçları olduğunu anlıyoruz. CELVIN Q800 NAS Sunucumuz uygun fiyatla merkezi veri yönetimini mümkün kılıyor. İşletmeler yeni CELVIN Q800 NAS Sunucusu sayesinde Dinamik BT Altyapılarını güvenli bir şekilde büyütme fırsatı bulacaklar."

Performans, kalıcılık ve güvenlikten tam puan

CELVIN Q800 NAS Sunucu modeli, birden çok kullanıcıyla paylaşılan, sıklıkla erişilmesi gereken veritabanları, müşteri kayıtları, e-ticaret sipariş sistemleri gibi bilgileri barındıran basit, güvenli ve çok hızlı bir merkezi depo görevi üstleniyor. Fujitsu , yeni sunucu modeliyle, veriler için USB diskler ve dosya sunucusu diskleri gibi daha güçsüz ve yavaş depolama sistemlerini kullanan işletmeleri hedefliyor. CELVIN NAS Q800 gibi daha donanımlı NAS sunucularına geçen kullanıcılar daha hızlı bilgi transferi yapabiliyor ve sistemden daha hızlı geri dönüş alabiliyor.

Yeni CELVIN NAS sunucusu performans, kalıcılık ve güvenlik konularında bütün beklentileri karşılıyor. Ethernet ağları arasında eşsiz veri transferi hızına ek olarak Disk on Memory (DoM) ile iki işletim sistemi sayesinde şirket verileri artık daha da güvende olacak. Ayrıca ikili Gigabit girişleri ve yeni RAID depolama sistemleri de ek güvenlik sağlıyor.

Resim

Farklı işletim sistemleri arasında paylaşım mümkün

Günümüzde büyümekte olan şirketler için Windows'un diğer işletim sistemleriyle çalışabilmesinin önemi giderek artıyor. Mac ve Linux/Unix gibi platformlarla çalışmalarının mümkün olması şirketlerin kısıtlamalar olmadan büyümelerini ve gelişmelerini sağlıyor.

Transfer etmeleri gereken büyük dosyaları bulunan şirketler, CELVIN NAS Q800 sunucunun farklı platformlara uyum gösteren özellikleri sayesinde kurumsal müşterileriyle kısa sürede dosya paylaşabiliyorlar. CELVIN NAS ayrıca "Joomla" adlı içerik yönetim sistemi ile SQL sunucularının sunduğu hizmetleri sunabiliyor.

Genişlemeye uygun olan sistem giderek artan işletme ihtiyaçlarına cevap vermesi amacıyla tasarlandığı için ikinci bir CELVIN Q800 ünitesinin eklenmesi ve kapasitenin 8 TB'a kadar artırılması mümkün oluyor. Adım adım ölçeklenen kapasitesi büyük bir altyapı için yüksek miktarda yatırım yapma durumu olmayan KOBİ'lere esnek ve uygun fiyatlı bir çözüm sağlıyor.

CELVIN Q800 NAS Sunucu hakkında detaylı bilgi için:
http://tr.fujitsu.com/products/prof_acc ... _q800.html

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla