Bedava antivirüs ister misiniz?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Bedava antivirüs ister misiniz?

Mesaj gönderen uçs » 22 Kas 2010, 11:44

Telefondaki kibar ses size bedava antivirüs isteyip istemediğinizi sorarsa?Son günlerin modalarından bir tanesi de bu. Telefonunuz çalıyor ve son derece kibar bir kişi size ücretsiz antivirüs isteyip istemediğinizi soruyor. Bir teknik servis şirketinden gelen promosyon amaçlı bir teklif gibi görünen bu telefona olumlu yanıt verdiğinizde artık sizin için çok geç oluyor.

Özellikle İngiltere'de hızla artan bu dolandırıcılık yöntemi ile bilgisayarınıza antivirüs görünümlü casus programlar yükleniyor ve siz kendinizi güvene aldığınızı düşünürken aslında bilgisayarınızın konrtolünü ellerinizle dolandırıcılara vermiş oluyorsunuz.

Get Safe Online adlı bilişim güvenliği firmasını son raporunda dikkat çekilen bu durumun dünyaya hızla yayıldığının ve insanların telefonda birebir iletişimde bulundukları kişilere daha fazla güvenmelerinden dolayı tehlikenin arttığının altı çiziliyor.

Ülkemizde henüz böyle bir olay rapor edilmemiş olsa da İngiltere'deki furyanın her an başka ülkelere sıçrayabileceği konusunda uyarılar yapılıyor.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla