Dev patlama interneti vurdu!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Dev patlama interneti vurdu!

Mesaj gönderen uçs » 16 Kas 2010, 12:00

Resim

6 Kasım’da meydana gelen Güneş patlamasının etkileri dünyaya ulaştı...

Patlamadan etkilenen uydular yüzünden internette büyük sorunlar oluştu. Türkiye’den başka ülkelerdeki bazı sitelere giriş yapılamadı, kullanıcılar saç baş yoldu.

Güneş’te geçtiğimiz günlerde meydana gelen patlama sonrası ortaya çıkan büyük enerji dünyayı etkisi altına almaya başladı. Patlamanın ardından dünyaya ulaşan ışınlar, internet ileşimini sekteye uğrattı. Önceki gün Türkiye’deki internet kullanıcıları Türkiye merkezli sitelere rahatlıkla girebilirken başka ülkelerdeki birçok internet sitesine giremedi. İnternet tarayıcıları bazı siteler için “site bulunamadı” uyarısı verirken, daha önce kolaylıkla girilen sitelere girmek uzun dakikalar sürdü. İnternetten bilgi indirmede de büyük sorunlar oluştu. İndirilen dosyalar yarıda kaldı.

Kullanıcılar çıldırdı

İnternet kullanıcıları sosyal forumlarda sorunun kaynağını ve çözümünü ararken, internet servis sağlayıcılarından resmi bir açıklama yapılmaması kullanıcıları kızdırdı. Telefonlarla internet sağlayıcılarını arayan kullanıcılar karşılarında bilgi alabilecek bir yetkili bulamazken, kendi bölgelerinde internet sorunu olduğunu bildiren bant kayıtları ile karşılaştı. Yaşanan sorunlar dün akşam saatlerinde azaldı.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla