İşte geleceğin cepleri..

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

İşte geleceğin cepleri..

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Telefonlar önümüzdeki senelerde nasıl olacak?

Önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde bu cepler gerçek olursa, bugünküler yanlarında oyuncak gibi kalacak!

Cep telefonları son yıllarda inanılmaz gelişme kaydetti. Nokia 3310'u kullandığımız zamanlar çok da eski değilken artık iPhone ve Nokia N8'li dönemlere geldik.

Önümüzdeki 5-10 sene içinde telefonların neye benzeyeceği ise merak konusu.

Bu yazımızda sizin için gelecekte karşılaşabileceğimiz konsept dizaynları inceledik.

Kullanıcılar ve şirketlerin geliştirdiği bu tasarımların her biri yeni bir özellik sunuyor ve hiç de gerçek dışı değil.

Gelecekteki telefonlar nasıl olacak? Resimlerle...


1. Mozilla Seabird

Geniş bir katılımın fikirleriyle hazırlanan Seabird'in iki en önemli özelliği, uzaktan kontrol cihazı olarak kullanılabilen entegre Bluetooth kulaklığı ve sanal klavye projeksiyonu yapabilen, video oynatabilen çift projektörü.

Resim

2. Nokia Kinetic

Nokia Kinetic, tasarım öğrencisi Jeremy Innes-Hopkins'e ait bir konsept. Kıvrımlı görünümünden öte, Kinetic bir arama veya mesaj geldiğinde 'ayağa kalkıyor'. Telefonu yerine 'oturtarak' gelen aramayı reddetmeniz mümkün.

Resim

3. Kinneir Dufort Revive

Bitmeyen üretimin aşırı ve boşa giden enerji kullanımından etkilenerek tasarlanmış. Telefonunuz eskidikçe yenisiyle değiştirmek yerine, yeni parçalar çıktıkça onları değiştirerek (pil, kamera gibi) güncelleme fikrine sahip.

Resim

4. HTC 1

Andrew Kim'in HTC 1 tasarımı, sadelik ve işlevselliği bir araya getiriyor. HTC'nin basitleştirilmiş SenseUI arayüzünü kullanan telefon, ayakta durabilme özelliğine sahip.

Resim

5. Synaptics Fuse

Synaptics Fuse'un tasarımını birçok şirket bir araya gelerek oluşturmuş. Telefon, gelişmiş multitouch özellikleri barındırırken tek elde kullanım için optimize edilmiş ve dokunduğunuzu hissetmenizi sağlayan bir işleve sahip.

Resim

Synaptics Fuse'un tasarımını birçok şirket bir araya gelerek oluşturmuş. Telefon, gelişmiş multitouch özellikleri barındırırken tek elde kullanım için optimize edilmiş ve dokunduğunuzu hissetmenizi sağlayan bir işleve sahip. [/img]

ALINTIDIR
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla