Bu da hologram star!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Bu da hologram star!

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Sevimli, havalı ve şarkısı listelerde bir numara, ama...

Japonya'nın bugünlerde çok konuştuğu çok sevilen pop starından bahsediyoruz. Ama onu diğer yıldızlardan ayıran bir gerçek var: Her ne kadar binlerce kişiyi sahne alacağı konser salonlarına doldurmayı başarsa da aslında o gerçek hayatta olmayan biri. O bir hologram!

Hatsune Miku'nun konser biletleri ülkede yok satıyor, çığlıklar atan hayranları onunla coşup, çılgınlar gibi eğleniyor.

Japonya'da turneye çıkan ve hit parçalarından seçmeler seslendiren Miku, Japon teknoloji firması Crypton Future Media'nın yarattığı bir dijital avatar. Müşteriler Miku'yu satın alabiliyor ve bilgisayarlarında herhangi bir şarkıyı söylemesi için programlayabiliyorlar.

Miku 16 yaşında ve 1,57 metre boyunda, ama yaratıcıları Miku'nun karakterine dair pek ipucu vermiyor.

Miku, oyuncular tarafından kaydedilen sesleri kullanıyor ve bunlar daha sonra Yamaha’nın Vocaloid yazılımıyla işleniyor. Örneklerin hepsi birlikte sıralandığında kelimeleri ve ifadeleri oluşturan tek bir Japon sesini içeriyor.

Miku'ya ait her müzik ve görüntü Japonya'da o kadar popüler oldu ki, Miku şimdi binlerce hayranın sanki gerçek bir pop yıldızıymışçasına kendinden geçerek eğlendiği bir turneye çıktı.

İlk kez sahnede bu şekilde bir hologram kullanıyor. Miku gerçek bir pop yıldızı gibi dans ediyor ve hareketler yapıyor.

Damon Albarn'ın Gorillaz grubu, hologramları 2005 ve 2006'de MTV müzik ödüllerinde kkullanmıştı. Ama bunlar bir arka ekran üzerine projeksiyon ile gerçekleşiyordu. Tüm bir üç boyutlu hologram yaratmıyordu.

Miku, şimdiden bir yıldız olmuş durumda ve bir hayran kulübü, Facebook sayfası bile var. Miku, popüler animasyon televizyon programlarına da katıldı.

İlk canlı konserini 2009'da verdi ve turne için Singapur'a gitti. Mart 2010'da 14 binden fazla imza toplanması sonucu üzerlerine Miku'nun resimleri olan üç metal plaka, Japon uzay aracı Akatsuki ile uzaya gönderildi.

Miku, başrolünde Al Pacino'nun oynadığı ve Andrew Niccol'ün yönettiği 2002 tarihli S1m0ne adlı filmi hatırlattı. Film, simulasyon bir star yaratan yönetmenin hikayesini anlatıyordu.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..
Cevapla