Nebim'den Yeni İş Zekası Uygulaması

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Nebim'den Yeni İş Zekası Uygulaması

Mesaj gönderen uçs » 13 Kas 2010, 12:10

Resim

Nebim'den Perakende Sektörüne Yeni İş Zekası Uygulaması...

Kurumsal Kaynak Yönetimi (ERP) alanındaki iş uygulamaları ile kurumların iş süreçlerini destekleyen Nebim, yeni iş zekası uygulaması Halojen Kurumsal Sürümü kullanıcılara s undu. Halojen Kurumsal Sürüm bilgilerin istenilen formatta raporlanmalarını ve analiz edilmesini sağlayarak, kullanıcıların yönetimsel kararlarını daha kolay almalarını ve geleceğe dair öngörülerini daha isabetli yapmalarını sağlıyor.

Kurumsal Kaynak Yönetimi (ERP) alanındaki iş uygulamaları ile kurumların iş süreçlerinde kesintisiz iyileştirmeler gerçekleştiren ve katkı sağlayan Nebim, müşterilerine güçlü çözümler sunmaya devam ediyor.

Firmaların iş süreçlerine katkı sağlamak amacıyla hareket eden Nebim, verinin analiz edilmesi, bilgiye ve rakamlara dayalı kararlar alarak iş süreçlerinin yönetilmesi gibi firmaların hızını kesen karmaşık durumları ortadan kaldırmak için geliştirdiği iş zekası ürünü Halojen Kurumsal Sürüm'ü müşterilerinin hizmetine sundu.

Halojen Kurumsal Sürüm, Dashboard ve hazır raporlar sayesinde kümülatif bilgiden detay bilgiye inilerek verinin kolayca incelenmesi özelliğiyle firmaların yönetimsel kararlarını daha kolay almalarını ve geleceğe dair öngörülerini daha isabetli yapmalarını sağlıyor.

Ayrıca firmaların,mağaza ve kategori bazında durumlarını ifade eden bir gösterge tablosu olan dashboard sayesinde firmalar; mağaza bazında cirolarını ve brüt marjlarını analiz ederek, net karlarını hesaplayabiliyor. Böylece alınması gereken bir önlem olup olmadığı konusunda bir fikir edinerek iş süreçlerini daha iyi yönetebiliyorlar.

Otomatik olarak güncellenen raporlar sayesinde istenilen bilgiye, istenilen ayrıntıda ve hızla ulaşılabilmeye de imkan tanıyan Halojen Kurumsal Sürüm firmalara zamandan da kazanç sağlıyor. Zamandan kazanç sağlayan firmalar da doğru noktaya daha rahat odaklanabiliyor.

Perakende sektöründe çok sık kullanılan GMROI, GMROF, GMROL gibi temel performans göstergeler de, Halojen Kurumsal Sürüm sayesinde kolaylıkla analiz edilebiliyor.

Ayrıca karşılaştırmalı olarak analiz edilen tüm raporlarda, Like for Like (LFL, Birebir Mağaza) mantığının kullanıldığı Halojen Kurumsal Sürüm sayesinde firmaların büyüme trendlerine bakılarak gerçek büyümenin, mevcut mağazalarda yapılan ciro/brüt marjlar sayesinde mi, yoksa yeni açılan mağazalar ile mi sağlandığı bilgisine ulaşılabiliyor.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla