Türk projesi Intel yarışmasında

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Türk projesi Intel yarışmasında

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Türk projesi Intel’in girişimcilik yarışmasında boy gösterecek...

Koç üniversitesi mezunları tarafından kurulan İletken Technologies adlı genç şirket, kendi ürettiği ödüllü tavsiye sistemi ile ABD’de düzenlenen Intel Berkeley Technology Entrepreneurship Challenge” adlı yarışmada Türkiye’yi temsil edecek.

Intel tarafından girişimciliği desteklemek amacıyla her yıl Berkeley Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Intel Berkeley Technology Entrepreneurship Challenge” Yarışması, bu yıl 16-18 Kasım tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek. Intel Berkeley Technology Entrepreneurship yarışması, Intel’in üniversite öğrencilerinin girişimcilik konusunda kendilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla yürütülen Intel Challenge programı kapsamında düzenlenen bölgesel yarışmalarda birinci olan ve projeleri bir araya getiriyor. Intel tarafından Avrupa genelinde düzenlenen “Intel Challenge EU 2010” yarışmasında Türkiye’de birinci ve Avrupa’da üçüncü seçilerek yarışmaya katılmaya hak kazanan İletken adlı genç yazılım şirketi yarışmada birincilik için mücadele edecek. Yarışmada birinci olacak projenin sahipleri, 25 bin dolar nakit ödül ve CEO Zirvesi’ne davet kazanacak.

Koç Üniversitesi mezunları tarafından kurulan İletken, internet'in geleceğine yön verecek en önemli teknolojiler arasında gösterilen kişiselleştirme üzerine çalışan genç bir yazılım firması. İletken’in kurucuları, kişiselleştirme teknolojileri ve tavsiye sistemini öğrencilik yıllarında geliştirmeye başladı ve bu alanda yaptıkları akademik çalışmalarla bugüne kadar birçok önemli ödül aldı. Aynı zamanda Intel Software Partner Program üyesi olan İletken’in ürettiği tavsiye sistemi adlı kişiselleştirme teknolojisi, kullanıcı davranışlarını analiz ederek kullanıcıların ilgisini çekecek ürünleri hesaplıyor. Bu hesap sonucunda kullanıcıların karşısına ilgilenecekleri ürünler çıkıyor. Bu özelliği kullanan e-ticaret siteleri kişiselleştirme sayesinde satışlarını yüzde 20’ye varan oranlarda artırabiliyorlar.

Intel Challenge ve Intel Berkeley Technology Entrepreneurship Challenge (IBTEC) Yarışması hakkında:
Intel® Challenge, dünya çapında prestijli eğitim kurumları ve girişimciliği destekleyen organizasyonlarla işbirliği içinde üniversite öğrencileri için düzenlenen bölgesel iş planıdır. Intel Challenge’ın amacı, girişimcilik hareketini desteklemek ve teknoloji projelerine ilgi yaratarak bu projelerin büyüyerek büyük şirketlere dönüşmesine ve yeni iş olanakları yaratılmasına yardımcı olmaktır. Intel Challenge ve Intel tarafından desteklenen diğer yerel girişimcilik programlarını kazanan iş planları; mentorluk, 150 bin doların üzerinde para ödülü ve Intel ve UC Berkeley Technology Enterpreneurship Challenge Yarışması’na katılma şansı kazanıyor. Global yarışmada dünyanın dört bir yanından gelen ekipler toplam 40 bin dolar değerindeki ödüller için mücadele ediyor ve Silikon Vadisi girişimcilerinden doğrudan değerlendirmeler alıyorlar. 2010 Technology Entrepreneurship Challenge yarışmasında birinci olan proje 25 bin dolar nakit ödül ve CEO Zirvesi’ne davet kazanacak. Ayrıca tüm yarışmacılar, yarışma kapsamında verilen eğitim, potansiyel yatırımcılarla tanışmalar, reklam ve sektör uzmanları ile fikir alışverişleri gibi avantajlara sahip olacak.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla