Yeni görev: Castro'yu öldür

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Yeni görev: Castro'yu öldür

Mesaj gönderen uçs » 12 Kas 2010, 11:33

Resim

ABD'de geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Call of Duty: Black Ops isimli oyunda oyuncuların, Küba devriminin lideri Fidel Castro'yu öldürmeye çalışmasına, Havana sert tepki gösterdi.

Hükümetin internet sitesinde (www.cubadebate.cu) yayınlanan yazıda, "ABD hükümetinin 50 yılı aşkın süredir başaramadığı, şimdi sanal ortamda yapılmaya çalışılıyor" denildi.

Yazıda, merkezi California'da bulunan Call of Duty: Black Ops adlı oyununda, ABD'nin Castro'yu öldürme girişimlerinin övüldüğü ve Amerikan gençleri arasında "sosyopatik davranışların teşvik edildiği" belirtildi.

Uluslarası ajanslar, önceki gün piyasaya sürülen, bazı bölümleri Soğuk Savaş döneminde geçen, oyuncuların savaşmak için Rusya, Vietnam ve Küba'ya gönderildiği, Havana sokaklarındaki çatışmalar sırasında da Castro'nun izi sürülürken düşman savaşçılara ateş açılan oyunun, tepkilere rağmen çok satış yapmasının beklendiğini belirtiyor.

Kübalı yetkililer de oyunun gerçeği yansıttığını düşünüyor ve buna gerekçe olarak da ABD'nin, 1959'daki Küba devriminden bu yana Castro'yu öldürmek için 600'den fazla girişimde bulunmasını gösteriyorlar.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla