Google ikramiye motoru!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Google ikramiye motoru!

Mesaj gönderen uçs » 11 Kas 2010, 11:31

Resim

Google'ın patronundan tüm çalışanlara müthiş kıyak...

Google, tüm çalışanlarına tatil bonusu olarak nakit 1000 dolar verme ve maaşlarına da yüzde 10 zam yapma kararı aldı.

Şirketten dün yapılan açıklamada, şirketin 2011 maaşlarında ise yüzde 10'luk artış yapacağı bildirildi. Yüzde 10'luk artış 1 Ocak 2011 tarihi itibariyle geçerli olacak. Buna ek olarak Google, her bir çalışanına yıllık bonus hedefi kadar ekstra bonus da verecek.

Ayrıca iyi performans sergileyen seçkin çalışanlarına da ek olarak liyakat zammı yapacak. Söz konusu 1000 dolarlık rakam küçük görülse de şirketin dünya çapında 20 bin çalışanı olduğu düşünüldüğünde, şirketin maliyeti 20 milyon dolar gibi yüksek bir rakama ulaşılıyor. Bu rakamın ekstra bonuslar ve diğer personel harcamalarıyla birlikte 1 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

GÜÇLÜ PERFORMANS

Google yaptığı son hamle ile işçilerini memnun etmek için bir adım öne geçmiş gözüküyor. Bunun yanında şirket finansal performansının çok güçlü bir şekilde devam ettiği mesajını da veriyor.

ÇALIŞILACAK EN İYİ YER!

Bu sürpriz açıklama Google'un CEO'su Eric Schmidt'den geldi. Schmidt gönderdiği mailde çalışanlarına "Bu mutlu haberi tüm Google çalışanlarıyla paylaşmaktan çok memnunum. Dünyadaki en iyi çalışanlara sahip olduğumuza inanıyorum. Biz, sizin iyi çalışmalarınızdan dolayı ödüllendirildiğinizden emin olmak istiyoruz ve şirketteki en iyi kişileri etkilemeye devam etmek itiyoruz. Bu kapsamda maaşlarınızın 1 Ocak'tan itibaren yüzde 10 artırılmasına karar verdik. Bu artırım tüm çalışanlara yansıyacak. Ve son bir şey daha! Bugün ayrıca nakit tatil bonusu alacağınızı da ilan etmek istiyorum" dedi.

Haberturk
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2502
Kayıt: 24 Kas 2009, 14:40
cinsiyet: Erkek
Konum: MAZLUM AYAĞA KALKMADIKÇA, ZALİM DİZ ÇÖKMEZ!
İletişim:

Re: Google ikramiye motoru!

Mesaj gönderen yesilaygunes » 11 Kas 2010, 17:57

Var mı google gibisi.
Türkiye de işçiler kardeş degil
Patron hep kalleş
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Cevapla