OYTEK'e yazılım sektörünün kalite belgesi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

OYTEK'e yazılım sektörünün kalite belgesi

Mesaj gönderen uçs » 10 Kas 2010, 11:55

Resim

Türk BT sektörünün öncü şirketlerinden OYTEK, uluslararası alanda yazılım sektörünün kalite belgesi olarak kabul edilen CMMI (Capability Maturity Model Integration) 3. Seviye belgesini alarak, bu alandaki en önemli hedeflerinden birini gerçekleştirdi…

OYTEK yürüttüğü titiz ve başarılı çalışmalar sonucunda dünya üzerinde geçerliliği olan CMMI 3. Seviye belgesini almaya hak kazandı. Yazılım geliştirme konusunda faaliyet gösteren kurumsal şirketlerin, kendi kurum kültürü ve iş yapış biçimine uygun olarak süreçlerini tanımlaması gerektiğine inanan OYTEK, aldığı bu belgeyle, iş yapış süreçlerini kurumsallaştırma hedefini uluslararası düzeyde kanıtlamış oldu.

OYTEK Genel Müdürü Altay Elbek, yüksek kalite standartlarını sağlamak ve yetkinliklerini uluslararası düzeyde geçerliliği olan bu belgelerle kanıtlamak konusunda her zaman gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını ve kuruluşlarından bugüne kadar birbirinden farklı birçok belge ve sertifikayı aldıklarını söyledi:

“Geçtiğimiz sene ‘ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’nı alarak sektörümüzde bir ilke imza atmıştık. Katma değerli işbirliği ve müşteri memnuniyetini ilke edinen şirketimiz, uluslararası alanda yazılım sektörünün kalite belgesi olarak kabul edilen CMMI 3. Seviye belgesiyle de bu alandaki en önemli hedeflerinden birini gerçekleştirmiş oldu.
CMMI 3. Seviye belgesi için bir süre önce başlattığımız çalışmalarımızı Ağustos 2010 itibarıyla tamamladık ve CMMI 3. Seviye olgunluk düzeyi ile belgelendirildik.”

OYTEK aldığı bu belge ile yazılım geliştirme süreçlerinin doğru uygulanacağını garanti ederken; uluslararası alanda da potansiyel müşterilere gerekli güveni sağlayabilecek.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla