Tesla'ya 30 milyonluk doping!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Tesla'ya 30 milyonluk doping!

Mesaj gönderen uçs » 09 Kas 2010, 11:29

Panasonic’ten çevreci otomobil üreticisi Tesla Motors’a 30 milyon dolarlık yatırım!

Elektronik devi Panasonic’in adını buluşlarıyla bilim dünyasında çığırlar açan ünlü elektrik mühendisi Nikola Tesla’dan alan elektrikli otomobil üreticisi Tesla Motors’a 30 milyon dolarlık yatırım yaptığı duyuruldu. 2003 yılında kurulan bir otomotiv firması olan Tesla Motors, lityum-iyon pille çalışan elektrikli otomobilleriyle karbon salınımının azaltılmasında önemli rol oynayan aktörlerden biri. Yatırım, Tesla adi hisse senetlerinin tahsisli satış yoluyla hisse başına 21,15 dolarlık bedel ödenerek alınmasıyla gerçekleşti.

Resim

Panasonic, dünyanın önde gelen bir akü hücresi üreticisi olarak küresel otomobil sektörünün de önemli bir tedarikçisi konumunda. Tesla ise gelişmiş akü gruplarında Panasonic akü hücrelerini kullanıyor ve Panasonic’le yalnızca elektrikli araçlara özel yeni nesil akü hücrelerinin geliştirilmesi için işbirliği yapıyor. Tesla’nın mevcut akü stratejisi çoklu akü tedarikçilerinin hücrelerini kullanarak şahsa yönelik akü grupları oluşturulmasıyla şekilleniyordu. Tesla akü gruplarına tercih edilen lityum-iyon akü hücresi tedarikçisi olarak Panasonic’i seçti.

Tesla, kendi araçlarını üretmenin yanında diğer otomobil üreticileri için akü gruplarını da içeren elektrikli güç aktarım mekanizmaları üretiyor. Panasonic ve Tesla, iki şirketin işbirliğiyle tasarlanan ve bir araya getirilen akü hücrelerinin satış ve pazarlamasını da birlikte yürütecek.

En iyi elektrikli arabalar
http://cnetturkiye.com/galeri/88-en-iyi ... i-arabalar

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Re: Tesla'ya 30 milyonluk doping!

Mesaj gönderen lord_leo » 09 Kas 2010, 20:12

"elektrik mühendisi Nikola Tesla’dan "
biraz hafif bir sıfat olmuş.
elektromanyetiğin babası Nikola Tesla’dan ....
Ben Giderim, Tadım Kalır...