1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

İnternet taşıma aksıyor!

Gönderilme zamanı: 06 Kas 2010, 12:04
gönderen uçs
İnternetini taşıyamayan tüketicinin mağduriyeti devam ediyor!Telkoder tarafından yapılan bir açıklamada cep telefonundaki numara taşımanın bir benzeri olan, ADSL abonelerinin istedikleri servis sağlayıcıya kesintisiz olarak geçerek o servis sağlayıcıdan hizmet almaya başlaması olarak ifade edilen “internet taşıma” uygulamasında ciddi aksaklıklar yaşandığı dile getirildi. Sürecin aksamasının sorumlusu olarak ise Türk Telekom gösterildi.

Resim

Tüketicilerin internetini taşımak üzere başvuru yaptıktan sonra Türk Telekom'un hiçbir gerekçe göstermeden iki gün boyunca taşıma işlemine onay vermediği için tüketicinin başvurularının otomatik olarak geçersiz hale geldiğini iddia edilirken, gerekli yasal düzenlemelerin tam olmasına rağmen bu sorun yüzünden hem vatandaşların hem de yeni nesil işletmecilerin mağdur olduğu belirtildi.

Problemin giderilmesi için görevi sektörü rekabete açmak ve tüketici çıkarlarını korumak olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu göreve çağırıldı.

CNET

Re: İnternet taşıma aksıyor!

Gönderilme zamanı: 06 Kas 2010, 14:32
gönderen modestus
bunlar tam anlamıyla mafia ve devletin bunlara dur demesi lazım, benim hattımı bir hafta boşaltmadılar gerekçeleride beni ikna etmek için görüşme yapılacakmış "hayır kardeşim ben iki senelik sözleşme imzaladım geri dönüşüm yok" diye mail çektim bir gün sonra hattı boşalttılar.