FIFA serisi 100 milyonu devirdi!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

FIFA serisi 100 milyonu devirdi!

Mesaj gönderen uçs » 06 Kas 2010, 11:57

FIFA serisinin bugüne kadarki satışlarının 100 milyon birimi geçtiği duyuruldu.18. yılına giren, dünyanın en çok satan spor video oyunu serisi, FIFA 11’in piyasaya sürülmesiyle birlikte ilk beş gün içinde 2.6 milyon kopya satarak tüm zamanların en hızlı satan spor video oyunu unvanını da ele geçirdi. FIFA 11’in 8 milyona yaklaşan satışları, şimdiden geçtiğimiz yıla oranla %20’lik bir artış göstermiş durumda.

Resim

Ayrıca serinin en popüler online modlarından biri olan FIFA 11 Ultimate Team ilk kez ücretsiz olarak indirilmeye açıldı. FIFA 11 Ultimate Team modunu, internete bağlı herhangi bir PlayStation3 ve Xbox 360 ile ana menüsünden indirebilirsiniz.

Şimdiye kadar çok az sayıda video oyun serisinin 100 milyon satış miktarına ulaşabildiğini belirten EA SPORTS futboldan sorumlu başkan yardımcısı Matt Bilbey,”bu önemli dönüm noktasına ulaşmamızı sağlayan milyonlarca hayranımıza çok teşekkür ediyoruz. FIFA 11 oynayan hayranlarımıza, en popüler ve en çok oynanan DLC paketini ilk kez ücretsiz olarak sunarak şükranlarımızı göstermek istiyoruz” diye konuştu.

FIFA 11 Ultimate Team oyuncuların dünyanın dört bir yanındaki Ultimate Team oyuncularıyla futbolcu takas ederek, alarak ve satarak dünyanın en iyi futbol yıldızlarından oluşan kadrolar kurmalarına olanak sağlıyor. Oyuncular en iyi takım kimyasını yaratmak üzere stratejik olarak futbolcu seçecek, sonra da haftalık olarak güncellenen online ve tek kişilik turnuvalarda sahaya çıkacaklar.

FIFA 11 Ultimate Team oyuncuların talep ettiği bazı önemli değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Oyuncular artık Play A Friend online maçlarında arkadaşlarının en iyi kadrolarına karşı oynayabilecekler. Ayrıca oyuncular konsollarından uzak olsalar da, Ultimate Team web uygulaması sayesinde açık arttırma ve takas sistemlerine erişebilecekler.

18 dile çevrilen ve 51 ülkede satışa sunulan FIFA 11, PlayStation3, Xbox 360, Wii, PC, Nintendo DS, PlayStation2, PSP (PlayStation®Portable), iPhone ve iPod touch için mevcuttur.

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.ea.com/soccer/ adresini kullanabilirsiniz.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla