ABD-İngiltere bastırdı, YouTube kaldırıyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

ABD-İngiltere bastırdı, YouTube kaldırıyor

Mesaj gönderen uçs »

Resim

YouTube, İngiltere'nin Beyaz Saray ile temasa geçip şikayet ettiği El Kaide videolarını siteden kaldırıyor.

Türkiye'de Atatürk'e yönelik hakaret içeren videolar nedeniyle kapatılan ve videoların kaldırılmasıyla yeniden açılan video paylaşım sitesi YouTube, İngiltere'nin Beyaz Saray ile temasa geçip şikayet ettiği El Kaide videolarını siteden kaldırıyor.

ABD ve İngiltere'de paniğe yol açan Yemen'den gönderilen bombaların planlayıcısı olduğu düşünülen Enver El Evlaki'nin birkaç videosu, dün geçe YouTube'dan kaldırıldı. Ancak gayrimüslimlere yönelik savaş çağrısı yapılan çok sayıda video hala sitede bulunuyor.

Cihadı Desteklemenin 44 Yolu başlığı altındaki en provokatif videolar Google'da arandığında, YouTube'dan yüzden fazla sonuç geliyordu. Şimdi ise ilk üç sonucun ikisi kaldırıldı. Diğerleri ise duruyor.

Kaldırılan videoları tıklayanlar, "Bu video, YouTube'un kullanım koşullarını ihlal ettiği için kaldırılmıştır" mesajıyla karşılaşıyor.

YouTube, ilkelerinin "bomba yapımı, nefreti körükleyen konuşmalar ya da belli ve ciddi şiddet eylemlerine teşvik gibi tehlikeli ya da yasadıyı faaliyetleri" yasakladığı belirtiyor.

Google'dan bir kaynak Daily Telegraph'ın haberi üzerine El Evlaki videolarının kaldırılmaya başlandığını belirtti. Tartışma, İşçi Partili bir milletvekilini Irak savaşına evet oyu verdiği için bıçaklayan ve müebbet hapse çarptırılan Roshonara Çavdri'nin Evlaki'nin videolarını izleyerek etkilendiğinin ortaya çıkmasının ardından patlak verdi.

İçişleri Bakanlığı önceki gün Beyaz Saray'a söz konusu videoların kaldırılması yönünde baskı yapıldığını doğruladı. ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan bir sözcü de internet üzerinde kamuya yönelik tehdit içeren faaliyetlere karşı yasal yetkiye sahip olduklarını söyledi.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla