Bu ilaç Alzheimer'ı tarihe gömebilir!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Bu ilaç Alzheimer'ı tarihe gömebilir!

Mesaj gönderen uçs » 04 Kas 2010, 11:32

Resim

Kandan üretilen bir ilacın Alzheimer hastalığını durdurabileceği ve hatta etkilerini tersine çevirebileceği belirtildi.

Kandan üretilen bir ilacın Alzheimer hastalığını durdurabileceği ve hatta etkilerini tersine çevirebileceği belirtildi.

Kiovig adlı ilaçla yapılan ilk deneylerde, yeni tedavinin Alzheimer hastası insanlarda dikkat çekici düzeyde hastalığı stabil hale getirme etkisi gösterdiği, beynin küçülmesini durdurarak, hafızayı ve düşünme hızını koruduğu belirtildi.

Baxer International ilaç şirketi ve New York'taki Weill Cornell Tıp Merkezi, halihazırda ilk sonuçları doğrulamak üzere çok daha büyük bir deney başlattı.

Şirketin bilim sorumlusu Doktor Norbert Riedel, ilk sonuçların çok 'çarpıcı' olduğunu belirtti.

ABD'de Gammagard olarak bilinen Kiovig, çeşitli bağışıklık hastasılkalırına karşı kullanılmış bir bağışıklık tedavisi ürününün marka adı.

İnsan kanından elde edilen antikorların bir karışımı olan ürün, genel olarak globulin (kan proteini) olarak biliniyor. Uzmanların, Alzheimer hastalığının ilerlemesinde önemli rolü olduğuna inandığı amyloid beta adlı bir proteine karşı antikorlar içeriyor. Amyloid beta plakalarının beyni tıkayarak sinirlerin ölümüne ve işlev kaybına neden olduğu düşünülüyor.

Nöroloji dergisinde yayınlanan ilk deney sonuçlarından birinde ilacın Alzheimer hastalığının ilerlemesini yüzde 42 oranında azalttığı kaydedildi.

Son deneye ise Alzheimer'ın ilk semptomlarını gösteren 360 kişi katılacak. İlacın olumsuz yanlarından biri ise, büyük miktarlarda üretilebilmesi için yeteri kadar kan tedariği bulunmasının zorluğu.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla