Beyin gücü ile bilgisayar kullanımı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Beyin gücü ile bilgisayar kullanımı

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Bilim insanları, bir bilgisayara sadece beyin gücü kullanılarak komut verilebileceğini açıkladı...

Bilim insanları, bir bilgisayar ekranındaki görseller üzerinde sadece beyin gücü kullanılarak değişiklik yapalabileceğini belirtti.

Nature dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, beyinleri bir bilgisayara bağlı olan gönüllüler, düşünce güçlerini kullanarak görüntüleri hareket ettirebildi ve bilgisayarın bazı görüntüleri ekrana getirmesini sağlayabildi.

Bilim insanları, bunun, yatağa mahkum olan, ama düşünüp algılayabilen hastalar için yeni bir dünya yaratabileceğini belirtiyor.

Makinenin, insanların düşünerek ekrandaki bir ibreyi hareket ettirebilmelerine ve görselleri karartıp aydınlatabilmesine olanak tanıdığı kaydediliyor.

Basit bir bilgisayar oyununun oynanmasına da izin veren cihazın, yatağa mahkum hastaların dış dünya ile iletişim kurmasını sağlayacağı ifade ediliyor.

California Üniversitesi ve California Teknoloji Üniversitesi'nden araştırmacılar, hastalıkları nedeniyle sinirsel faaliyetleri izleyebilmek için beyinlerine sensörler bağlanan 12 epilepsi hastasını inceledi.

Gönüllülerin beyinlerindeki sinirler, düşüncelerin sensörler aracılığıyla bilgisayar komutlarına dönüştürülüyor.

Profesör Christof Koch çalışmanın, bireylerin hızla, bilinçli ve gönüllü olarak beyinlerindeki sinirleri kontrol ettiklerini gösteriyor.

Araştırmada insanların bilinçaltı düşünceleri üzerinde de bilinçli kontrol sağlayabildikleri de bulundu.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Re: Beyin gücü ile bilgisayar kullanımı

Mesaj gönderen tasarımcı77 »

Stephen William Hawking (fizikçi,evrimbilimci) pc yi böyle kullanıyor biliyorum. insan herşeyi başarır. yeterki istemek olsun. belkide bağlantı olmadan da olabilir...

Cevapla