Türkiye’nin en büyük şarj istasyon ağı!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Türkiye’nin en büyük şarj istasyon ağı!

Mesaj gönderen uçs » 30 Eki 2010, 11:37

Resim

Türkiye’nin en büyük elektrikli şarj istasyon ağı…

Full Charger, Autoshow 2010 Fuarı’nda otomobil sektörüyle buluştu…

Elektrikli araç şarj istasyonu network işletmeciliği alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk ve tek global operatör şirket olan Full Charger, 13. Uluslar arası Otomobil Fuarı İstanbul Autoshow 2010’ da 10 elektrikli araç istasyonu hizmete açtı.

Elektrikli otomobil ve diğer araçların ( bisiklet, scooter, motosiklet ile ticari araçlar ) artış hızına, akü teknolojisindeki gelişmelere, ülkelerin çevreci ve ekonomik araçları teşvik politikalarına bağlı olarak yakın dönemde şarj istasyonları günlük hayatımızın vazgeçilmez hizmet noktalarına dönüşecektir.

Ülke Operatörü olan Full Charger, ülkenin bir ucundan bir başka noktasına seyahat etmekte olan otomobil sahibine bütün güzergahı boyunca, hızlı ve yavaş her türlü şarj imkanını, eksiksiz, kesintisiz sunuyor. Ekim ayından itibaren Türkiye’deki varlığını yoğunlaştıracak olan Full Charger, İstanbul’dan sonra Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir’de istasyon açılışlarını gerçekleştirecek.

Dünyayı daha temiz ve yaşanılır kılmak yolunda önemli adım

En önemli misyonlarının otomotiv sektörünün elektrikli araç vizyonuna uygun bir altyapı sağlamak olduğunu vurgulayan Full Charger Türkiye CEO’su Levent Gültepe, “Full Charger olarak, proaktif bir yaklaşımla bu altyapıyı, elektrikli araçlar hayatımızdaki yerlerini almadan kurmayı hedefliyoruz. Bu yaklaşım elektrikli araçların daha geniş kitlelerce ve daha yakın bir gelecekte tercih edilmesi konusunda önemli bir ivme yaratacaktır.” dedi. Bu hedef paralelinde ve sadece kendi faaliyet alanında otomotiv üreticileri, dağıtıcıları ve satıcıları ile tam bir uyum ve işbirliği içinde çalışmakta olduklarını söyleyen Levent Gültepe, yaratılan bu sinerjinin gelecekte de devam edeceğini ve gelecek nesiller için dünyayı daha temiz ve yaşanılır kılmak konusunda büyük fayda getireceğine inandıklarını belirtti.

2011 yılında 1985 istasyon

2011 yılsonuna kadar Türkiye’de 1985 istasyon hizmete açacaklarını açıklayan Levent Gültepe “Full Charger olarak istasyonların kurulum ve işletmeciliği sırasında konunun yeni ve anlatıma muhtaç olmasını göz önünde bulundurarak yerelleştirici işbirlikleri de geliştiriyoruz.’’ dedi.

Levent Gültepe yaptığı konuşmada istasyonların başkasının yardımına ihtiyaç duymadan araçlarını şarj edebileceği yerlerde olacağını, okul ve hastane bahçesi, yol kenarları ve otoparklarda kurulacak istasyonlarda isteğe göre yarım saatlik acil şarj veya 8 saatlik şarj imkanı bulunabileceğini belirtti.
Full Charger 2010 yılı sonuna kadar Bulgaristan, Romanya, Yunanistan’da da istasyonlar açacak.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla