İsrail, Türkiye’de üstün zekâlı çocuk buluyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

İsrail, Türkiye’de üstün zekâlı çocuk buluyor

Mesaj gönderen uçs » 20 Eki 2010, 11:49

Resim

TBMM Kayıp Çocuklar Araştırma Komisyonu Başkanı Halide İncekara, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın üstün zekâlı çocuklarla ilgili bir yasanın acilen çıkmasını istediğini vurgulayarak, önümüzdeki günlerde TBMM Başkanlığı’na konuyla ilgili bir araştırma teklifi sunacağını açıkladı.

İncekara, “Dünya ortalamalarının üzerinde çocuğumuz var ama biz bu deryalarımızın farkında değiliz” diyerek, İsrail’le ilgili de şu ilginç iddiayı ortaya attı:

İsrail çocukları buluyor

“Üstün yetenekli çocuklarla dünya üzerinde en iyi İsrail ve Kanada ilgileniyor. Özellikle İsrail, dünya ve Türkiye sokaklarında dolaşarak üstün yetenekli ve zekâlı çocukları, buldukları yerde ülkelerine götürmek için ellerinden gelen tüm imkanları seferber ediyor. Geçen dönem Devlet Planlama Teşkilatı’nın programına giren üstün yetenekli çocuklarla ilgili çalışmanın bu dönem kaldırıldığını fark ettik. Kamuda üstün yetenekli çocuklarla ilgili çalışmalardan haberdar çok az insan var. Böyle bir düzende mucitlerinizin, kaşiflerinizin, bilim adamlarınızın olması mümkün değil.”


Hürriyet
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla