PIWorks 11 ülkede tam gaz

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

PIWorks 11 ülkede tam gaz

Mesaj gönderen uçs »

PIWorks, 11 ülkede milyonlarca mobil telefon kullanıcısına “kesintisiz iletişim” sağlıyor.2005 yılında, %100 Türk sermayesi ve ile kurulan PIWorks, network optimizasyonu çözümleri ile dünya çapında GSM operatörlerine kesintisiz iletişim sunma imkanı sağlıyor. PIWorks çözümleri, 3G, 4G gibi teknolojilerin büyük bir hızla ilerlediği günümüzde milyonlarca kullanıcıya sürekli ve kaliteli veri/ses aktarımı imkanı veriyor. Aynı zamanda bir Endeavour girişimcisi olan PIWorks, bugün 11 ülkede 15 operatöre hizmet veriyor.

Kurulduğu günden bu yana her sene ortalama %100 büyüme kaydeden PIWorks, 2009 yılında gerçekleştirdiği 2,5 milyon USD’lik ciro ile Bilişim 500 listesinde yer aldı. 2010 yılında 10 milyon USD ciro bekleyen şirket, 2013 yılı için %1000 büyüme hedefiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Resim

Türkiye’yi network optimizasyonu ile tanıştıran PIWorks’un CEO’su Başar Akpınar, başarı hikayelerini “Uzun yıllar boyunca telekom sektöründe edindiğimiz deneyimleri kullanarak, son kullanıcıya en iyi hizmeti verecek, yenilikçi, uygun maliyetli ve %100 Türk beyin gücü ile geliştirilen network performans çözümleri sunmak üzere yola çıktık. PIWorks olarak, 5 sene içerisinde hedeflediğimizden çok daha büyük başarılara imza attık. Bugün uluslararası arenada markalaşmış bir kuruluş olarak, dünyaya yazılım ihracatı yapan Türk şirketleri içinde en yüksek cirolu 15 kuruluş arasında yer alıyoruz. Uzun vadeli hedefimiz yaygınlığımızı artırmak ve Nasdaq’a kote olmak.” sözleriyle özetliyor.

PIWorks’un tamamı Türk mühendislerden oluşan ekibi tarafından geliştirilen network optimizasyonu çözümleri, mobil network operatörlerine abone başı senelik ortalama 4 USD’lık bir tasarruf sağlıyor. Böylece PIWorks çözümlerini kullanan operatörler, müşteri hacimlerine ve teknolojiyi kullanabilme potansiyellerine göre yıllık on milyonlarca USD tasarruf yapabiliyorlar.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla