Fujitsu Avrupa Lideri!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Fujitsu Avrupa Lideri!

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Gartner "Magic Quadrants for Europe" raporunu yayınladı...

Fujitsu, teknoloji alanında dünyanın önde gelen bağımsız araştırma şirketlerinden Gartner Inc. tarafından Magic Quadrant raporunda "lider" olarak konumlandırıldı. Fujitsu'nun Masaüstü ve Yardım Masası Dışkaynak Kullanımı konularında stratejik pazarlardaki başarısı dile getirildi.

Dünyanın lider teknolojik araştırma ve danışmanlık şirketlerinden biri olan Gartner Inc., hazırladığı "Magic Quadrants for Europe" raporlarında Fujitsu'yu "Masaüstü Dışkaynak Kullanımı" ve "Yardım Masası Dışkaynak Kullanımı" alanlarında lider olarak konumlandırdı. Fujitsu stratejik pazarlarda gösterdiği başarı ile bu iki konumu kazandı. Raporda firmalar, vizyonlarının eksiksizliği ve bu vizyonları hayata geçirebilme becerilerine göre değerlendirildi.

Gartner tarafından yapılan açıklamayı değerlendiren Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim konuyla ilgili şunları söyledi:

"Gartner, Magic Quadrant raporunda Fujitsu'yu pazara şekil veren bir şirket olarak tanımlarken, başarılı performansımızın kapsamını ve ölçeğini ortaya koyuyor. Ayrıca bu ölçümleme, ürün ve hizmetlerimizi standartlaştırıp piyasaya sunarken izlediğimiz yolun doğruluğunu da vurguluyor. Başarımızın bu şekilde saygın bir kuruluş olan Gartner tarafından teyit edilmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Çalışmalarımıza tüm gücümüzle devam edeceğiz."

Krize rağmen sermayesini artırdı, özel sektördeki payını genişletti

Masaüstü Dışkaynak Kullanımı konusunda Fujitsu, sunduğu hizmetlerin sanayileştirilmesine, çözümlerinin standartlaşmasına ve güçlenmesine önem veriyor. Aynı zamanda Zero Client gibi ürünleriyle yeşil bilişime katkıda bulunmasından dolayı da öne çıkıyor.

Günümüzün zorlu ekonomik koşullarına rağmen sermayesini büyütmeyi başaran Fujitsu, bir yandan da özel sektördeki iş payını genişletti. Yardım Masası Dışkaynak Kullanımı konusunda yalın, etkili ve standartlaşmış hizmetlere odaklanıyor. Remote Infrastructure (Uzaktan Altyapı Yönetimi) hizmetlerini global olarak dağıtan Fujitsu, Yardım Masası hizmetlerini standartlaştırmaya önem veriyor.

Fujitsu'dan Avrupa'daki 6.5 milyon masaüstünden sorumlu

Fujitsu şu anda Yardım Masası ve Masaüstü Dışkaynak kullanımı çözümleriyle Avrupa'da 6.5 milyon masaüstü ve mobil cihazdan sorumlu bulunuyor. Fujitsu'nun yardım masası ve masaüstü yönetimi hizmetleri "Sense and Respond" (Hisset ve Yanıtla) metodunu kullanıyor. "Sense and Respond", kullanıcıların ana beklentilerine cevap verirken kullanım deneyimlerini iyileştiriyor.

Fujitsu'nun Masaüstü ve Yardım Masası Dışkaynak Kullanım hizmetlerini tercih eden müşteriler arasında Allianz, Electrolux, Amsterdam Schiphol Havaalanı, Swedbank ve Total bulunuyor. Hizmetleri global çapta Lizbon - Portekiz, Johannesburg - Güney Afrika, Talin - Estonya, Kuala Lumpur - Malezya, Lodz - Polonya ve Kosta Rika'ya kadar uzanıyor.

Raporlar http://tr.fujitsu.com/services/managed_ ... ffice.html adresinden indirilebilinir.

Zero Client hakkında detaylı bilgi için: http://tr.fujitsu.com/products/deskbound/zero_clients/

veteknoloji