IPtivibu pilot uygulaması başladı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

IPtivibu pilot uygulaması başladı

Mesaj gönderen uçs » 12 Eki 2010, 11:21

Tivibu ile başlayan internet-televizyon buluşması IPtivibu ile devam ediyor.TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, 30 ilde IPtivibu servisine hazır olduklarının söyleyerek IPtivibu'nun ilk olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de pilot olarak uygulamaya alındığını açıkladı.
24 Eylül 2010’dan beri satışta olan IPtivibu’yu bugüne kadar 2.000 test kullanıcısı deneyimleme fırsatı buldu. IPtivibu, 2012’de 30 ilde hayata geçirilmiş olacak.

Resim

IPtivibu’nun, TV izleme deneyimine üç yenilik getirdiğini söyleyen Tahsin Yılmaz, şöyle devam etti: “IPtivibu her şeyden önce izleyiciye SEÇİM şansı sunuyor. Yani kullanıcılar, isteğe bağlı izleme sayesinde, kendisine yayın akışında sunulan programı değil, geniş bir arşiv içinde dilediği filmi, diziyi ya da programı izleyebiliyor.

IPtivibu’nun getirdiği ikinci yenilik ise KONTROL; yani IPtivibu kullanıcıları seçtikleri filmi durdurabilir, geri alabilir ya da kaldıkları yerden devam edebilirler. Ayrıca interaktif özellikler sayesinde, yayını kesintiye uğratmadan arkadaşlarına mesaj atabilir, e-postalarına bakabilir ya da yemek sipariş verebilirler.

Üçüncü yenilik ise ÖZGÜRLÜK... Kaçırdığınız bir diziyi Tekrar-İzle sayesinde izleyebilirsiniz. Kapı çaldığında Durdur-İzle sayesinde filmi durdurup sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.”

IPtivibu ile neler yapılabilir?

IPtivibu diğer dijital televizyon platformlarından farklı yeni ve ileri bir televizyon platformu olduğunu belirten Tahsin Yılmaz, kullandığı teknoloji sayesinde mevcut televizyon platformlarından çok daha zengin ve ileri interaktif uygulamalar sunduğunun altını çizdi: “IPtivibu ile örneğin borsa, döviz altın bilgilerine ulaşmanız, hava durumunu öğrenmeniz mümkün... Ya da televizyon izlerken futbol araçları ile anlık maç sonuçları, tüm sezonun maç programı, gol krallığı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hatta maç programı üzerine gelip, herhangi bir maçın üzerinde OK tuşuna basıp maçların gol ve kart bilgilerine de ulaşabilirsiniz. TV izlerken yemek siparişi verebilir, Flickr uygulamasını televizyon üzerinden kullanabilir, burç bilgilerine ulaşabilirsiniz. Havaalanlarında uçakların kalkış ve iniş saatlerini görüntüleyip, nöbetçi eczaneleri öğrenebilirsiniz. Diğer taraftan IPtivibu sizin televizyon izlerken de popüler sosyal ağlara bağlı kalmanızı sağlıyor; Twitter üzerinden mesajlaşmaya imkan tanıyor.” şeklinde konuştu.

IPtivibu’da yerli ve yabancı toplam 101 kanal bulunduğunu ve bu sayının sürekli olarak arttığını belirten Tahsin Yılmaz, Kirala-İzle servisinde zengin film arşivine; Seç-İzle’de ise TV içeriği, film, kısa film ve müzikten oluşan geniş içeriğe ulaşma imkanı olduğunu söyledi. Aylık 29TL olan Standart Plus paketinde; 101 kanal, Tekrar-İzle, Geri al-İzle, Durdur-İzle ve Seç-İzle servisleri yer alıyor. IPtivibu, ekstra ücret ödemeye gerek kalmadan HD yayını destekliyor. 3 ayrı kanalın sürekli film yayını yaptığı 7TL’lik FilmClub paketinin de Aralık 2010 sonuna kadar ücretsiz sunulduğunu belirtti.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla