Tekel olmasa ne kadar para cebinizde kalır?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Tekel olmasa ne kadar para cebinizde kalır?

Mesaj gönderen uçs » 11 Eki 2010, 11:45

Tasarrufölçer’le telefon ve internette fiili tekel olmadığında 1 ayda cebinize yaklaşık ne kadar para kalacağını öğrenin!Temmuz ayında başlatılan “Telekomda fiili tekele son verelim” kampanyası ile telekomünikasyonda, kullanıcıların cebine önemli oranda fayda getirecek gerçek bir serbestleşmenin sağlanmasını amaçlıyor. Sabit telefonlar ve ADSL internet alanında ihtiyaç duyulan her türlü hizmeti hakim işletmeci dışında kalan diğer yeni nesil işletmecilerden de alınabilmesi, sonuçta vatandaşın daha uygun maliyetli hizmet alabilmesini sağlayacak.

Telekomda fiili tekel sona erdiğinde yaklaşık ne kadar kazanç sağlanacağını ise “Tasarrufölçer” hesaplıyor. www.fiilitekelesonverelim.org adresindeki “Tasarrufölçer” hesaplama aracına bir aylık sabit telefon ve adsl internet bağlantı fatura tutarlarını girenler telekomünikasyonda tam serbestleşme sağlandığında aslında aylık olarak yaklaşık ne kadar ödeyeceklerini ve aylık yaklaşık ne kadar tasarruf sağlayabileceklerini görüyor.

Serbestleşme sayesinde oluşacak rekabet ortamında telefon maliyetlerinin yaklaşık %26, internet maliyetlerini yaklaşık %32 oranında azaltabileceği öngörülüyor.

Şu anda 20.000’in üzerinde destekçiye sahip olan kampanya kapsamında vatandaşın sitede belirtilen kurumları göreve çağıran, yapılması gerekenleri hatırlatan e-posta, faks mesajları göndermesi, verilen numaraları arayarak mesajlarını iletmeleri ve ayrıca şu anda verilmesi mümkün olan hizmetleri hakim işletmeciden değil, bu hizmeti veren yeni nesil işletmecilerden birinden almaya başlaması da fiili tekele son verilmesi açısından önemli bir destek niteliği taşıyor.

Kampanyaya; TELKODER, İnternet Teknolojileri Derneği (INETD), Linux Kullanıcıları Derneği (LKD), MOBİLSAD, MOBİSAD, Telekomcular Derneği, Tübider, Tüketici Hakları Derneği (THD), Tüketiciler Birliği, Tüketiciler Derneği (TÜDER), Tüm İnternet Derneği (TİD) ve Türkiye Bilişim Derneği destek veriyor.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla