Bir CeBIT daha geçti

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Bir CeBIT daha geçti

Mesaj gönderen uçs »

CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı bu yıl iş dünyasına yönelerek yeni işbirlikleri kurulmasına aracı oldu.Dün sona eren CeBIT Bilişim Eurasia ile CeBIT Broadcast Cable & Satellite fuarlarını toplam 131 bin 318 kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerini 4 ana bölümde ağırlayan CeBIT Bilişim Eurasia, “İş Dünyası” bölümüyle ön plana çıktı. Fuarlara 16 ülkeden toplam 1.066 firma katıldı. CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Broadcast, Cable & Satellite Eurasia’nın iş dünyası bölümünü 63 bin 849 profesyonel ziyaret etti.

Bu yıl toplam 19 bin 158 metrekare net alanda düzenlenen CeBIT Bilişim Eurasia ve Broadcast, Cable & Satellite fuarlarına Türksat, Siemens, IBM, Oracle, Motorola, Toshiba gibi dev markalar katıldı. Fuarın anasponsoru Türksat’ın 3D yayın yapan TV kanalı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

CeBIT Bilişim Eurasia bu yıl ‘Akıllı Yaşam Konseptleri’ ile ön plana çıktı. Türkiye’nin artan bölgesel gücü, gelişen yeni iş ilişkileri ve iş modellerinin yanı sıra Türkiye’nin çevre ülkeler tarafından model olarak gösterildiği platformda; büyüyen şehirlerin karşılaştığı sorunların bilişim teknolojileriyle nasıl giderilebileceği hazırlanan projeler “Akıllı Kent” konsepti ile tanıtıldı.

CeBIT Bilişim Eurasia’nın bu yıl hazırladığı yenilikler arasında forum, seminer ve konferanslar yer aldı. CeBIT Bilişim Eurasia ile eş zamanlı olarak düzenlenen Bilişim Etkinlikleri’nde, 60’ın üzerinde forum, seminer ve konferans gerçekleşti.

Alman Deutsche Messe AG ve İstanbul Ticaret Odası arasında imzalanan sözleşmeye göre Türkiye, Almanya’da düzenlenen dünyanın en büyük bilişim fuarı CeBIT Hannover 2011’in partner ülkesi oldu. İmzalanan bu anlaşmanın yaratacağı sinerjinin 2011 yılında CeBIT Bilişim Eurasia’ya olan ilgiyi daha da artırması bekleniyor.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla