Facebook'tan yeni özellikler

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Facebook'tan yeni özellikler

Mesaj gönderen uçs »

Resim

'Gruplar' adlı özellikle, kullanıcılar farklı güncelleme ve bilgileri paylaşacakları arkadaşlarını belirleyebilecek.

Ayrıca ilk kez, Facebook üyeleri siteye yükledikleri tüm bilgileri indirebilecekler.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg bütün bunlara ek olarak üyelerin, farklı uygulamaların şahsi bilgileri nasıl kullandığını daha kolay bir şekilde görebilecek.

Zuckerberg BBC'ye yaptığı açıklamada, 'Bu değişiklikler insanlara bilgilerini ne şekilde paylaşacakları üzerinde daha fazla denetim verecek' dedi.

Mark Zuckerberg, 'Duyduğumuz şeylerden biri insanların bilgilerini daha küçük gruplarla paylaşmak istediği. Bu özelliklerle insanlar tüm arkadaşlarıyla paylaşmak istemedikleri bilgileri, istedikleri kişilerle paylaşabilecek.' diye de ekledi.

'Önemli bir tutum değişikliği'

Facebook'ta hâlihazırda bulunan 'Liste' özelliği, kullanıcıların arkadaşları arasında alt gruplar oluşturmasına izin veriyor. Ancak 500 milyon Facebook üyesinin sadece yüzde 5'inin bu özelliği kullandığı belirtiliyor.

'Bilgilerini indir' özelliğiyse Facebook üyelerine, en başından beri siteye yükledikleri, fotoğraf, durum güncellemesi, duvar gönderisi gibi pek çok bilgiyi indirebilmelerini sağlıyor.

Bu özellik, üyelerine kendi yükledikleri bilgileri kullanma izni vermediği için yoğun eleştiriler alan Facebook'ta önemli bir tutum değişikliği olarak görülüyor.

BBC
Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2

Re: Facebook'tan yeni özellikler

Mesaj gönderen yesilaygunes »

Güzel bir gelişme