Movi ve Movi 4

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Movi ve Movi 4

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Tandberg’den Yeni Çözümler: Movi ve Movi 4...

Cisco’nun satın aldığı video iletişiminin lider teknoloji şirketi Tandberg, yeni video konferans çözümleri Movi 4 ve Movi Mac’i, PC ve Mac bilgisayar kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco’nun Nisan ayında hisselerinin tümünü satın aldığını duyurduğu Tandberg, kaliteli görsel bağlantı sunan uygun maliyetli video konferans çözümleri Movi 4 ve Movi Mac’i duyurdu. Binlerce kullanıcının yalnızca PC ya da Mac'lerine bağlayacakları bir USB kamera sayesinde ihtiyaç duydukları her an, her mekândan birbirleriyle görsel bağlantı kurabilmesini sağlayan yeni Movi çözümleri, eşsiz bir kalite, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı sunuyor.

2010 yılının 3. çeyreğinde hizmete sunulacak olan bu yeni sürüm çözümlerde, FECC (Far End Camera Control/Uzak Nokta Kamera Kontrolü), Multiway, ClearPath, ICE (Interactive Connectivity Establishment/İnteraktif Bağlantı Kurulumu) ve Movi Mac istemcisi gibi gelişmiş özellikler bulunuyor.

Birlikte çalışabilirlik özellikleri artırılan Movi çözümleri, Tandberg Video İletişim Sunucusu (VCS) ile birlikte herhangi bir PC’den kullanıcıların kesintisiz olarak H323, SIP video ve telepresence sistemi gibi diğer standartlara bağlanabilmesini sağlayan iş kullanımına uygun kalitede video sistemi sunuyor. Tandberg PrecisionHD USB kamera ile birlikte kullanıldığında saniyede 30 kare 720p çözünürlüğünde HD kalitesinde görüntü sağlayan Movi çözümleri, en kaliteli görsel deneyimi yaşatıyor.

Movi çözümleri her türlü video sunucusuyla uyumlu şekilde çalışıyor. Kullanıcılar Tandberg yönetim paneli üzerinden rehberlerine erişmenin yanı sıra Tandberg FindMe gibi diğer gelişmiş araçları da kullanabiliyor.

Ödüllü çözümün son nesli olan Movi 4, Video İletişim Sunucusu (VCS) ve Tandberg Çoklu Nokta Kontrol Biriminin (MCU) birleştirilmiş gücünü kullanarak kullanıcıların, diğerleriyle anlık hızlı aramalar yapmasını sağlayan Multiway özelliğine de sahip. Bu özellik, kullanıcıların ortak görüşmeler yapabilecekleri bir köprü görevi görmekte, aynı zamanda da planlamaya gereksinim duyulmaksızın görüşmeler yapılabilmesini sağlamaktadır. Movi; PC veya Mac üzerinden bu özellikleri kullanıcılarına sunan tek video sağlayıcısı olarak ön plana çıkıyor.

Uzak nokta kamera kontrolü (FECC) özelliği ise, uzaktan tedavi gören hastalara yardımcı olmak adına, uyumlu kameralarla kullanılıyor. Movi’nin bu özelliği sayesinde doktorlar, hastaları ile nerede olurlarsa olsunlar terapilerini rahatlıkla yürütebiliyor.

Mobil bölgelerdeki bağlantı sorunları da ClearPath özelliği sayesinde minimuma indiriliyor. Bu özellik kullanıcılara mobil durumda bile en kaliteli ve temiz bağlantıyı sağlıyor.

Movi'nin Mac'lerle tam uyumlu çalışan yeni versiyonu Movi Mac ise Mac kullanıcılarının Mac veya PC fark etmeksizin video iletişimini sorunsuz bir biçimde gerçekleştirmelerine imkan tanıyor.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla