3D modeller iPad'de

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

3D modeller iPad'de

Mesaj gönderen uçs »

iPad’ler için 3 boyutlu görüntüleyici geliştirildi.Dassault Systèmes, iPad için geliştirdiği, türünün ilk örneği olan 3 boyutlu model görüntüleyici 3DVIA HD Mobil’i duyurdu. iPad için tasarlanan 3DVIA HD Mobil sayesinde kullanıcılar 3DVIA.com’da yer alan binlerce yüksek kalitedeki modellere ulaşıp, görüntüleyip kullanabilecekler.

Resim

3DVIA HD Mobil, diğer 3 boyutlu model görüntüleyicilerinden farklı olarak, 3 boyutlu modelleme yazılım paket kullanıcılarına 3DVIA.com’a doğrudan bağlanıp, çalışmalarını iPad platformunda paylaşma imkanını sunuyor. Kullanıcıların tek yapması gereken ise 3 aşamalı kolay bir süreci takip etmek. Kullanıcılar, 3DVIA.com’da hesap oluşturduktan sonra, 3 boyutlu uygulamaları siteye yükleyip 3DVIA HD Mobil ile iPad’e bağlanıp uygulamaları kullanabiliyor. 3DVIA.com; 3DXML, .dae (COLLADA), .3ds, .obj, IGES, STEP ve .kmz. dahil, 30’u aşkın farklı içerik formatını destekliyor. Süreci daha da kolaylaştırmak için, 3DVIA Composer, SolidWorks ve CATIA da dahil olmak üzere Dassault Systèmes’in modelleme uygulamalarından biri seçilebiliyor.

3DVIA HD Mobil’in başlıca özellikleri:

• Interaktif 3 boyutlu görüntüleyici: iPad parmak hareketleriyle modelleri yatay ve dikey olarak kaydırarak, yakınlaştırıp inceleyebilirsiniz.

• Ayrıntılı 3DVIA 3 boyutlu model araması : 3DVIA.com’da yayınlanan 20.000’in üzerinde 3 boyutlu modeli arayıp, indirebilir ve görüntülebilirsiniz.

• Popüler 3D formatlarıyla uyumluluk: 3DVIA.com’a yüklediğiniz 3 boyutlu modelleri farklı popüler formatlarda inceleyebilirsiniz. (Formatlar: .dae (COLLADA), .3ds, .obj, .iges, .step, .kmz, .3DXML uzantılı olabilir)

• 2 boyutlu resimleri Facebook’a ve e-postanıza taşıyıp kaydedebilirsiniz.

• 3D modellerde özel erişim: hassas ürün bilgilerini kendi özel hesabınıza yollayarak kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz.

• 3DVIA.com topluluğuyla bağlantı: iPad aracılığıyla 3D modellerine yorum yapıp, oylayabilirsiniz.

iPad için tasarlanan 3DVIA HD Mobil’i App Store’larda (uygulama dükkânı) kısıtlı bir zaman için 1.99 dolara bulabilirsiniz. Ürün daha sonra 4.99 dolara satışa çıkacak. Daha fazla bilgi için, http://www.3dvia.com/mobile/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla