Türkiye, teknoloji eğitiminde en üst lige çıktı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Türkiye, teknoloji eğitiminde en üst lige çıktı

Mesaj gönderen uçs » 30 Eyl 2010, 11:14

AcademyTech, Cisco'nun Avrupa'daki en büyük 4 iş ortağından biri oldu.AcademyTech, ağ teknolojileri konusunda dünyanın en yaygın eğitim sistemi Cisco eğitimlerinde Cisco Learning Solution Partner olma hakkını kazanarak dünya genelinde sadece 41 ve Avrupa’da 4 tane olan en üst seviye eğitim kurumları arasına katıldı. AcademyTech, CLSP olarak atanan ilk ve tek Türk firması oldu.

Resim

Cisco Türkiye Genel Müdürü Ümit Cinali, AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız ve Cisco Learning Partner Kanal Müdürü Helena Polakova

AcademyTech, 11 yıllık yoğun çalışmanın karşılığı olan bu başarıyı, düzenlediği basın toplantısının ardından bilgi teknolojisi sektörünün önde gelen firmalarının temsilcileri ile birlikte Kuruçeşme Sortie’de gerçekleşen partide kutladı.

Dünyanın en önemli ağ teknolojileri eğitim programı olan Cisco Learning, dünya genelinde özel eğitim kurumları tarafından ağ teknolojisi konusunda uzmanlaşmak isteyen kişilere uygulanıyor. Bu eğitim şirketleri Cisco tarafından sağlanan içerik ve deneyime dayanarak en yeni teknolojiler hakkında eğitim düzenliyor ve BT uzmanlarını da profesyonel sertifikalara hazırlıyor.

Cisco eğitimleri üç farklı kategorideki eğitim kurumu tarafından veriliyor. Learning Partner Associate (LPA), Cisco eğitimleri konusunda en temel eğitimleri veren kuruluşlar. Cisco Learning Partner (CLP) seviyesindeki firmalar ise daha uzmanlık isteyen eğitimleri vermeye yetkin. CLSP’ler ise sertifikalı kadro ve müfredat konusunda en yüksek gereklilikleri karşılayacak ve kendi sertifikalı eğitmenleri ile kendi eğitimlerini yaratacak, düzenleyecek ve sunacak kapasitede.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla