Facebook'tan tıkla, cepten konuş

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Facebook'tan tıkla, cepten konuş

Mesaj gönderen uçs » 29 Eyl 2010, 11:04

Dünyada ilk defa Turkcell’in sunduğu TıklaKonuş servisi artık Facebook kullanıcılarının da hizmetinde.Turkcell’in dünyada bir ilk olan TıklaKonuş servisi artık Facebook kullanıcılarının da hayatını kolaylaştırıyor. TıklaKonuş sayesinde Turkcell’liler Facebook’ta birbirlerinin numarasını görmeye ya da numara çevirmeye gerek kalmadan tek tıklamayla sesli arama yapabiliyor. Kullanıcıların kendi tercihi ve izni doğrultusunda Facebook üzerinden başlatılan sesli görüşme, her iki kullanıcının da cep telefonu üzerinden gerçekleşiyor.

Resim

Facebook kullanıcılarınınTıklaKonuş kolaylığından yararlanabilmeleri için Turkcell’li olmaları ve http://apps.facebook.com/turkcelltiklakonus adresindeki uygulamayı yükleyerek cep telefonu numarasını bir kez sisteme kayıt etmeleri gerekiyor. Facebook’ta Arama bölümüne TıklaKonuş yazarak da uygulamaya ulaşmak mümkün. Bu uygulama sayesinde TıklaKonuş kullanan arkadaşlarının numarasını görmeye bile gerek kalmadan tek bir tıkla ulaşabilen Turkcell’liler isterlerse belirli kriterler doğrultusunda ya da rastgele yeni arkadaş da arayabiliyor.

Turkcell’liler Ayarlar menüsünü kullanarak ne zaman aranmak istendiği, kimlerin kendisini arayabileceği gibi tercihlerini yapabiliyor, istemediği kişilerin kendisini aramasını engelleyebiliyor ya da TıklaKonuş özelliğini istediği zaman kapatıp açabiliyor.

Nasıl çalışıyor?

- Facebook uygulamasında arkadaşların isimlerinin yanında bulunan TıklaKonuş ikonuna basarak süreç başlatılıyor.

- Önce ikonu tıklayan kişinin, daha sonra ise ulaşmak istenilen kişinin cep telefonu çalıyor.

- Aranan kişi cep telefonunu açtığında sesli görüşme gerçekleşiyor.

Turkcell’liler Facebook’un yanı sıra Gezenzi.com, gncPlay, Footbo.com ve Turkcell Online İşlem Merkezi’nde TıklaKonuş farkı ve kolaylığıyla görüşme başlatabiliyor.

TıklaKonuş aramayı başlatan kişiye dakikası 1 TL olarak ücretlendiriliyor.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla