“HP’nin gelişmiş otomasyon çözümleri”

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

“HP’nin gelişmiş otomasyon çözümleri”

Mesaj gönderen uçs » 24 Eyl 2010, 11:58

Resim

HP Otomasyon Yazılımı Karma BT Sistemlerinin Verimliliğini Artırıyor...

HP Otomasyon Yazılımı, fiziksel ve sanal birimlerin birlikte kullanıldığı karma BT sistemlerinde gücünü konuşturuyor ve üç yılda maksimum yüzde 382 yatırım getirisi sağlayarak ne kadar yararlı olduğunu kanıtlıyor.

“HP’nin gelişmiş otomasyon çözümleri” ister fiziksel sunuculara dayanan geleneksel veri merkezleri ister sanal ve fiziksel sunucuların birlikte kullanıldığı ofis ve ofis dışı sistemler ve ister bulut bilişim sistemleri olsun tüm veri merkezlerinde verimliliği büyük ölçüde artırıyor. HP’nin yazılım otomasyon çözümleri verimliliği artırmakla kalmıyor, özellikle karma BT sistemlerinde maliyetleri de düşürerek yatırım getirisini üç yılda yüzde 382’ye katlıyor.

Günümüzde gittikçe daha çok sayıda işletme iş risklerini azaltmak, az yer kaplayan veri merkezlerini daha da basitleştirmek ve maliyetleri düşürmek için ofis ve ofis dışındaki fiziksel ve sanal sunuculardan oluşan karma BT sistemlerini tercih ediyor. İşte HP’nin yazılım otomasyon çözümleri de bu noktada devreye girerek karma veri merkezlerinin performansını ve yatırım getirisini artırıyor.

HP’nin İş Hizmetleri Otomasyonu Çözümleri Müşterileri Kanatlandırıyor

Bulut bilişimle kullanılan karma BT sistemlerini kapsayan son çözümleri daha da geliştiren HP, müşterilerin sunucularını, veri depolama birimlerini, ağ sistemlerini ve uygulamalarını tek bir noktadan yönetebilmesi için HP İş Hizmetleri Otomasyonu (BSA) portföyünü yeni ürünlerle güçlendirdi.

IDC’nin Haziran 2010’da(1) yaptığı çalışmaya göre HP BSA çözümlerini kullanan kuruluşlar şu avantajlardan yararlanıyor:

— Üç yıllık bir dönemde yüzde 382 yatırım getirisi artışı
— Yatırılan her dolar için maksimum 4,82 dolar kâr
— Her 100 son kullanıcı için yıllık BT maliyetlerinden maksimum 24.000 dolar tasarruf
— Dış kaynak maliyetlerinin yüzde 40 ila yüzde 80 azalması

Yukarıdaki avantajlara ek olarak Stratavia’yı satın alan HP, otomasyon portföyünü kurumsal veritabanları, aracı yazılımlar ve paket uygulamalar için kurulum, yapılandırma ve yönetim çözümleri ile geliştirdi.

HP Sunucu Otomasyonu 9.0 müşterilerin sunucuların kullanım ömrü boyunca gereksiz sanallaştırmadan kaçınmasını kolaylaştırıyor, kaynak atama ve uygulama kurulumunda esneklik sağlıyor. Yeni Uygulama Kurulum Yöneticisi (ADM) özelliği kurulum, mevzuat-sistem uyumluluğu sağlama, kalite güvence gibi aşamalar ve bu uygulamaları kullanacak olan operatörler arasında bir köprü kurarak iş ve işletim ihtiyaçlarına uygun uygulamalar geliştirilmesini kolaylaştırıyor.

HP Ağ Otomasyonu 9.0 müşterilerin hata yapılabilecek işlemlerin otomatikleştirmesi, hizmet aksamasını en aza indirgenmesi ve sistem özelliklerinden bağımız olarak ihtiyaçlar dahilinde anında yeni işletim kurallarının uygulanması gibi yöntemlerle ağ maliyetlerini düşürmelerini, iş riskini azaltmalarını ve verimliliği artırmalarını sağlıyor.

HP Operasyon Düzenleme 9.0, işletim kitabı otomasyonunda lider çözüm olarak müşterilerin karma veri merkezlerinde sistem uyarılarıyla başa çıkmasını, hizmet kalitesini artırmasını ve bulut bilişim sistemleri için BT süreçlerini otomatikleştirmesini sağlıyor.

HP Müşteri Otomasyonu 7.8 müşterilerin fiziksel ve sanal birimleri tek bir araçla yönetmesini sağlayarak yönetim maliyetlerini düşürüyor. Özellikle donanım yenilemeyi otomatikleştirerek hızlandıran bu sistem iş ve donanım geliştirme faaliyetlerine hız kazandırıyor. Bütün bunlar düşük maliyetli ve çevre dostu veri merkezleriyle mümkün oluyor.

HP Veri Depolama Esasları 6.3 müşterilerin karma sistemleri basitleştirmesini, veri depolama birimi kullanımını iyileştirmesini ve ihtiyaca göre kapasite artırmasını sağlıyor. Böylece BT birimleri sanal veri depolama sistemlerini daha verimli kullanabiliyor, veri depolama kaynak kullanımında esneklik sağlayabiliyor ve yönetimi basitleştirerek maliyetleri düşürebiliyor.

HP Yazılım ve Çözümler Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Erik Frieberg, “Kuruluşlar, hangi BT sistemini kullanırlarsa kullansınlar, iş uygulamaları ve hizmetlerini en esnek ve hızlı şekilde sağlayarak iş geliştirme maliyetlerini düşüren çözümler arıyor. Müşteriler HP’nin lider otomasyon yazılımını kullanarak ve yeni karma kurulum modellerinin yararlarından istifade ederek HP ile yatırım getirisinde yüzde 382’ye varan artışlar gerçekleştirebiliyorlar” diyor.

(1) “The Business Value of HP Business Service Automation (BSA) Solutions,” IDC ExpertROI Spotlight, Haziran 2010.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2502
Kayıt: 24 Kas 2009, 14:40
cinsiyet: Erkek
Konum: MAZLUM AYAĞA KALKMADIKÇA, ZALİM DİZ ÇÖKMEZ!
İletişim:

Re: “HP’nin gelişmiş otomasyon çözümleri”

Mesaj gönderen yesilaygunes » 24 Eyl 2010, 12:36

Sanırım yazıcı deninince akla HP geliyor. Bu alanda kendini ispatlamış.
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Cevapla