LG, IFA Fuarı'nda 3D fırtınası estiriyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

LG, IFA Fuarı'nda 3D fırtınası estiriyor

Mesaj gönderen uçs »

LG'nin, Berlin'de devam eden IFA fuarında en büyük kozu 3D teknolojisi oldu.LG, IFA Fuarı’nda sergilediği Nano Full Led ve plazma televizyonlardaki en son yeniliklerden ev sinema sistemlerine, Blu-ray Disk disk çalarlardan dünyanın ilk 3D projeksiyon cihazlarına kadar oldukça geniş bir yelpazeyi içeren ve her ortamda 3D keyfini yaşatan ürünleriyle 3D deneyimini son noktaya taşıyor.

Resim

LG’nin ürün yelpazesinde farklı beklentileri karşılayan birçok 3D televizyon modeli bulunuyor. Bu ürünler arasında LG’nin dünyanın en ince (0.88 cm.) ve en dar çerçeveli (1.25 cm.) FULL LED televizyonu LEX8 dikkatleri üzerine topluyor.

LG, LEX8 ile ilk kez, daha parlak, daha net ve daha düzgün bir görüntü elde edilmesini sağlayan FULL LED arkadan aydınlatma özelliğine ek olarak NANO aydınlatma teknolojisini kullanıyor. Fuarda sergilenen televizyonlar arasında, 72 inç ekranıyla dünyanın en büyük ekranlı LED LCD televizyonu olarak öne çıkan yeni LEX9 ve 2010 yılında Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda ilk kez sergilenen, dünyanın ilk FULL LED 3D televizyonu LX9500 de bulunuyor.

Full LED 3D'nin gücü

LG’nin FULL LED 3D televizyonları, ekran arkasındaki aydınlatma birimiyle en net üç boyutlu görüntüleri sunan bir parlaklık sağlıyor. FULL LED 3D televizyon serisinin tamamında yerel karartma özelliği mevcutken, LEX8’de kullanılan ve LG’nin en ileri teknolojisini içeren Mikro Piksel Kontrol Karartma Fonksiyonu, daha da sürükleyici 3D görüntüler üreten geniş ve zengin bir renk yelpazesine sahip.

LEX8, LEX9 ve LX9500 modellerinde, sıra dışı parlak görüntü kalitesinin yanı sıra son derece hızlı bir ekran yenileme sağlayan TruMotion 400Hz özelliğini de bulunuyor. Bu etkiyi tamamlayan INFINIA Design dar çerçeve, 3D görüntülerin neredeyse ekrandan fırlayacak gibi görünmesine olanak tanıyarak, şaşırtıcı bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

LG’nin IFA Fuarı’nda sergilediği 3D televizyon modelleri arasında 180 inç Plazma 3D televizyon prototipinin yanı sıra, ilk plazma 3D televizyonu ve televizyonda sinema kalitesinde en önemli takdir belgelerinden 3D THX Lisansı’nı dünyada ilk kez alan televizyon olan LG PX950N de yer alıyor.

PX950N’nin sahip olduğu 600 Hz Max Sub-field Driving Sistemi, en hızlı aksiyon sahnelerinin bile kesintisiz bir biçimde izlenebilmesine olanak tanırken, 3D Paneli ışığı kademeli olarak daha hızlı azaltarak, bulanıklıktan neredeyse tamamen arınmış görüntüler üretiyor. Cihazın kendinden aydınlatmalı pikselleri, daha geniş bir görüntüleme açısı sunuyor; böylece izleyiciler üç boyutlu görüntüleri odada oturdukları, hatta uzandıkları herhangi bir noktadan eksiksiz ve düzgün bir biçimde izleyebiliyor. PX950N ayrıca, kullanıcıların kameralarını televizyona bağlayarak kendi 3D görüntülerini doğrudan büyük ekranda izleyebilmelerine olanak tanıyan Multi Picture Format (MPF) Fonksiyonu’nu da destekliyor.

3D sinema deneyimi

LG, iki 3D projeksiyon modeliyle Dynamic 3D ve Sinema 3D sistemlerinin her ikisini de sunan tek seçim olarak, 3D sinema deneyiminin tüm mucizesini evlere taşıyor.

Resim

LG’nin, dünyanın ilk tek parça, ikili motorlu 3D sinema projeksiyon cihazı olan ve FULL HD görüntüleri aktaran CF3D modeli, 200inç’e varan çapraz bir yayılma aralığında, 2D veya 3D’de eşine az rastlanır bir görüntü sunabiliyor.

Görüntü bulanıklığını neredeyse tamamen ortadan kaldıran TruMotion 120Hz özelliğinin yanı sıra, optimum parlaklık ve renk sunan 3D Otomatik Görüntü Kalibrasyonu teknolojisiyle CF3D, net görüntüleriyle göz dolduruyor. CF3D aynı zamanda ücretsiz altı gözlükle birlikte satışa sunuluyor; bu sayede, kullanıcılar duvar kaplayan boyuttaki 3D projeksiyon görüntülerini gözlük satın almaya gerek kalmadan sevdikleriyle birlikte izleyebiliyor.

Bu yıl IFA’da, LG’nin 150inç’e varan ekranıyla öne çıkan Dinamik 3D tipi (DLP Link 3D Technology) 3D Projeksiyon Cihazı BX327 de kullanıcıların karşısına çıkıyor. BX327 3,200 ANSI-lümenin olağanüstü parlaklığını ve 0.55” DMD’nin üstün renklerini ve karşıtlığını sunarken, bir taraftan da canlı, mükemmel bir biçimde hizalanmış kenarları olan, son derece güzel ve keskin 2D ve 3D görüntüler oluşturuyor. Aynı zamanda, DLP Link 3D teknolojisinin kullanıldığı projeksiyon cihazları arasında BX327 HDMI özelliğine sahip olan tek cihaz; bu da, kullanıcıların 3D grafik kartlara gerek duymadan 3D görüntülerin keyfini çıkarabileceği anlamına geliyor.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla