Bu 8 site ile dünyayı gezin!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Bu 8 site ile dünyayı gezin!

Mesaj gönderen uçs » 29 Ağu 2010, 11:44

Resim

Size Dünya'yı gezdiren 8 internet sitesi.

Dünyanın neredeyse her köşesini, 360 derece açıyla gezmeye ne dersiniz? Bu 8 site tam size göre...

Dünya'yı gezmek farklı ülkeler ve şehirler görmek pek çoğumuzun hayalleri arasında yer alır. Ama ne yazık ki bazıları için imkanlar, bazıları içinse zaman sorunları buna kolay kolay izin vermez. Peki yine de Dünya'nın (ve hatta uzayın!) en ilgi çekici yerlerini panoramik görüntüleri ile sanal bir devr-i alem yapmak ister miydiniz?

Cevabınız evetse, birbirinden güzel 8 internet sitesi ile sanal yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Sitelerin ortak özellikleri Dünya'nın farklı bölümlerinin ilgi çekici fotoğraflarını yayınlıyor olmaları. Sadece fotoğraf görmek size çok ilgi çekici gelmediyse hemen ekleyelim, tüm sitelerin diğer bir ortak noktası da bu fotoğrafların panoramik olmaları.

Bu sitelerin çoğu Dünya'yı sizlere gezdirecek ama aralarında Dünya'nın dışına çıkanlar bile var...


ViewAt
http://viewat.org/

Üstten görünüm sağlayan harita üzerinde yakından görmek istediğiniz yerleri seçtikten sonra ister o bölgenin yüksek çözünürlü isterseniz de panoramik fotoğrafını görebilirsiniz. Sitenin forumlarında ise fotoğraf ve panoramik fotoğrafçılık ile ilgili tartışmaları takip edebilirsiniz.


1001 Wonders
http://www.world-heritage-tour.org/

Asıl hedefi 1001 bölgenin fotoğraflarını yayınlamak olan sitede bu yazı hazırlandığı sorada 274 panoramik fotoğraf yer alıyordu. Site yüklendiğinde karşınıza çıkan fotoğrafın altında yer alan Earth bağlantısına tıklayarak farklı bir yeri seçebilirsiniz.

Gigapan
http://www.gigapan.org/

Google'ın da desteği bulunan ve NASA ile Carnegie Mellon Üniversitesi'nin ortak çalışması olarak hayata geçen Gigapan, ortak tutkusu panoramik fotoğraflar olan kullanıcıları bir araya getiriyor. Siteye siz de ücretsiz olarka üye olup kendi panoramik fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz.


360Cities
http://www.360cities.net/

Etkileşimli panoramik fotoğraflar görmek için oldukça başarılı bir alternatif sunan 360Cities'de Editörün Seçimi ve En Popüler fotoğraflar gibi bölümler de yer alıyor. Sitenin Türkçe desteği sunması da diğer bir avantajı.


Panedia
http://www.panedia.com/

Avustralya'yı konu alan bu sitede, ülkenin farklı yerlerine ait panoramik fotoğraflar ile birlikte ansiklopedik bilgiler de yer alıyor.


ARounder
http://www.arounder.com/

Online bir seyahat dergisi olan ARounder, pek çok farklı mekanın yanı sıra Dünya dışında yerler görmek isteyenler için özel olarak hazırlanmış panoramik Mars fotoğrafları da sunuyor. Sitenin ücretsiz iPhone uygulaması bu deneyimi cep telefonunuza da taşımanıza olanak sağlıyor.


Panoramas.dk
http://www.panoramas.dk/

Özelikle panoramik fotoğraflara ilgi duyan Hans Nyberg'in çalışmalarının bir araya getirildiği sitede son derece geniş bir galeri yer alıyor. Mekanların yanı sıra ünlü bisiklet yarışı Tour de France'a ait panoramik fotoğraflar da ilginizi çekebilir.


Panoguide
http://www.panoguide.com/

ALINTIDIR
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29049
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Bu 8 site ile dünyayı gezin!

Mesaj gönderen velociraptor » 29 Ağu 2010, 13:28

ilgincmis
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla