Bin 800 yıllık bitki ilacı, kansere umut

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Bin 800 yıllık bitki ilacı, kansere umut

Mesaj gönderen uçs » 21 Ağu 2010, 11:33

Resim

ABD'li bilim adamları, Çin'de "şakayık" çiçeğinin iyileştirici etkisiyle yapılan karışımın, kansere karşı önemli bir adım olduğunu belirtti

Çin'de alternatif tıp tedavisinde bin 800 yılı aşkın süredir geleneksel olarak kullanılan özel şifalı bitki karışımından elde edilen yeni bir ilaç, kanser tedavisinde büyük umut kaynağı oldu. ABD'nin Yale Üniversitesi bilim insanlarınca test edilen yeni ilacın, kanser tedavisinde yardımcı olarak kullanıldığı takdirde daha iyi sonuçlar alındığı kanıtlandı.

Araştırmalarda, şakayık çiçeğinin iyileştirici etkisi göz önünde bulundurularak oluşturulan ilacın, kemoterapiden dolayı oluşan yan etkileri hafiflettiği belirlendi. Şakayık ile birlikte takke çiçeği, meyan kökü ve akdiken meyvesi özünün karıştırılması ile elde edilen "PHY906" adlı bitkisel ilacın, kemoterapi gören hastalarda görülen mide ağrısı, kilo kaybı, kusma, ishal ve bulantı gibi yan etkilere iyi geldiği kaydedildi.

TÜMÖRÜ YOK EDİYOR

Mucizevi karışımın, kanserli tümörlerin yok edilmesine de yardımcı olduğu gözlendi. Bağırsak kanseri tedavisi gören fareler üzerindeki deneylerde kullanılan PHY906'nın, tümörlerin yok olma sürecini hızlandırdığı ve farelerin kilo kaybı yaşamadığı belirtildi. Araştırmacı Doktor Yung-Chi Cheng, "PHY906, kemoterapinin neden olduğu çok sayıda rahatsızlığı ortadan kaldırmak için gerekli biyolojik bileşenlerin çoğuna sahip ve oldukça başarılı sonuçlar alıyoruz. Kanser hastaları bu zorlu süreci artık daha kolay atlatabilecek" dedi.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla