İran'ın yeni savunma sistemleri

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

İran'ın yeni savunma sistemleri

Mesaj gönderen uçs »

Resim

İran, yeni savunma sistemleri ile araç gereçleri tanıtacak...

İran'ın, yeni savunma sistemleri ile silahları tanıtacağı ve bazılarının seri üretimlerini başlatacağı bildirildi.

İran Savunma Bakanı Ahmed Vahidi, 24-31 Ağustostaki ''Hükümet Haftası''nda yerli savunma sanayi tarafından üretilen, geliştirilen yeni araç gereç ve donanımların üretimine başlanacağını ve bazı yeni projelerin de tanıtılacağını söyledi.

Vahidi, kısa ve orta menzilli sıvı yakıtla çalışan ''Kıyam'' ile katı yakıtlı yeni nesil ''Fatih-3'' füzelerinin test edileceğini ifade etti.

Elektronik ve optik 28 yeni projenin de tanıtılacağını kaydeden Vahidi, ''Serac'' ve ''Zülfikar'' adlı iki yeni hücumbotunun seri üretimine başlanacağını bildirdi.

''Kerrar'' adlı pilotsuz savaş uçağının tanıtımının yapılacağını anlatan Vahidi, uzun menzilli hava savunma sistemleri geliştirilmesine ilişkin proje hakkında da bilgi verileceğini kaydetti.

Vahidi, uzun menzilli ''Siccil'' ve ''Şahap'' füzeleri, ''Saege'' adlı savaş uçağı, ''Tufan'' adlı helikopter, ''Kadir'' adlı denizaltı, ''Cameran''adlı savaş gemisi ve diğer savunma araç gereçlerinin üretilerek ordunun hizmetine verildiğini söyledi.

Uzaya uydu gönderdiklerini de hatırlatan İranlı Bakan, baskı, tehdit ve yaptırımlara rağmen bilim ve teknolojide ilerlemeyi sürdürdüklerini söyledi.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla