HP'nin Everest'le İmtihanı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

HP'nin Everest'le İmtihanı

Mesaj gönderen Bekir 65 »

HP veri depolama ürünleri, doganın en amansız kosullarına en ufak bir sorun çıkarmadan dayandılar!!!.

Resim

HP veri depolama ortamları, kalite ve güvenilirligi garantilemek amacıyla üretim sürecinde en uç noktalara kadar test edilirler. Ama gerçek bir sınav için onları yeryüzünün en "ekstrem" ortamlarına göndermekten daha iyi bir yol olabilir mi?

2006 Nisan'ında Tom ve Ben Clowes adlı İngiliz kardesler, HP'nin sponsorlugunda Everest'in zirvesine çıkmak gibi zorlu bir serüvene giristi. Yola çıkarken yanlarına HP StorageWorks Ultrium 448 ve DAT 160 teyp sürücüleri ile HP veri kartusları alan kardesler, Katmandu'dan Everest'in zirvesine uzanan yolculukta çektikleri degerli dijital fotografları HP sürücü ve ortamlarında sakladılar.

Tom ve Ben'in Everest macerası, HP ürünleri için gerçek bir test oldu. Ürünler asırı soguk, tozlu ve kuru hava kosullarında hiçbir kalite ve islev kaybı yasamadılar. 18 Mayıs sabahı zirveye ulasan kardesler bu unutulmaz anı fotograflarken, yeni bir rekor daha kırılmıs oluyordu: Everest'i fetheden ilk Ultrium ve DAT ortamları!

Tom ve Ben'in yolculuk boyunca kullandıkları ürünler arasında, HP Pavilion zd8398EA Notebook PC, HP StorageWorks Ultrium 448 teyp sürücüleri, HP Ultrium 2 veri kartusları, HP StorageWorks DAT 160 teyp sürücüleri, HP DAT 160 veri kartusları ve HP StorageWorks Data Protector Express yazılımı bulunuyordu.

kolay gelsin :D