ADSL hızları artıyor!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

ADSL hızları artıyor!

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Türk Telekom BTK'ya yeni internet paketleri ve toptan satış fiyatlarını sundu. İnternette hızlar ve kotalar artıyor.

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) onaylarsa, toptan olarak tüm pazara sunulacak yeni paketler ile 50 – 100 Mbps’e kadar hızlar sunulacak ve internette hızlar ve kotalar artacak.

LİMİT AŞIMINDA EKSTRA ÜCRET BİTİYOR

Kullanıcılar, limitlerini aştığında ekstra ücret ödemeden 1 Mbps hızla internet kullanmaya devam edecek. İhtiyaçlar ve kullanım alışkanlıklarına göre 1 Mbps’den, 100 Mbps’e varan hızlarda, değişik adil kullanım limiti paketler sunulacak. Buna ek olarak, 8 Mbps kadar hızda sunulan 15 GB’lık paketin limiti de 25 GB'a çıkarılacak.

BAZI PAKETLERE ABONE ALIMI DURUYOR

Ayrıca, kotalı paketler için fatura üst limiti belirlenmesi planlanıyor. Fatura üst limitine ulaşıncaya kadar aşılan her 1 MB veri başına yaklaşık 0,005 TL ücret alınırken, fatura üst limitine ulaşıldığında hız 1 Mbps’e düşürülecek ve kullanıcılar limitsiz internet kullanmaya devam edecek. 512 Kbps, 1 Mbps, 2 Mbps, 4 Mbps, 8 Mbps hızında limitsiz paketler için yeni abone alınmayacak, 16 Mbps limitsiz paket iptal edilecek. VDSL2 için hazırlanan 16 Mbps ve 32 Mbps limitsiz paketler de yeni müşteri alımına kapatılacak.

8 MBPS'YE KADAR UYGULANAN SİSTEM

Tüm dünyada operatörler tarafından kullanılan ve istismarı önleyici bir uygulama olan bu sistem, sayısı 3.5 milyonu bulan 8 mbps'ye kadar tarifelerde zaten kullanılıyor. Limit aşıldığında herhangi bir ücret talep edilmiyor sadece belli bir oranda hız düşüşü yapılıyor.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla