Xiaomi ; Akıllı gözlük Telefonun yerine geçebilir

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 34706
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Xiaomi ; Akıllı gözlük Telefonun yerine geçebilir

Mesaj gönderen velociraptor »


Akıllı gözlükler, Google Glass'ın ticari başarısızlığının ardından tekrar moda oldu. Ray-Ban Stories, Amazon'un 2. Nesil Yankı Çerçeveleri, Razer'ın Anzu akıllı gözlükleri ve daha fazlası üzerinde Ray-Ban/Facebook işbirliğinin ardından Xiaomi, teknolojiye yeni bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Dünyanın en büyük telefon üreticisi , Xiaomi Akıllı Gözlüklerinin kapağını kaldırdı . Şirket, muhtemelen size doğru bakan kamerayı görmezden gelirseniz normal gözlüklere benzediklerini söylüyor ve sadece 51g ağırlığında.

Resim

Xiaomi Akıllı Gözlükler, bir pirinç tanesi kadar küçük (2,4 mm x 2,02 mm) dahili bir ekran çipine sahip, ve pikselleri 4μm boyutundadır. Google Glass'da olduğu gibi mini projektör kullanmak yerine MicroLED görüntüleme teknolojisini kullanır. OLED'den daha az alan gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda daha yüksek parlaklık ve piksel yoğunluğu, daha uzun kullanım ömrü ve OLED'den daha basit bir yapı sunar. Gözlükler, optik dalga kılavuzu teknolojisi ve ışık huzmelerini sayısız kez sektirmek için kırılma kombinasyonunu kullanır ve kullanıcının tüm görüntüyü tek bir mercekle görmesini sağlar.

Resim

Xiaomi, gözlüklerinin akıllı telefonunuz için ikincil bir ekrandan daha fazlası olduğu konusunda ısrar ediyor. Kullanıcılar, navigasyon, teleprompter ve gerçek zamanlı metin ve fotoğraf çevirileri ile birlikte temel bildirim ve arama bilgilerini görebilir. Fotoğraf çekmek için 5 MP kamera ve dahili mikrofon da var. Benzer ürünlerde olduğu gibi, kamera kullanımdayken bir gösterge ışığı yanacaktır.

Tüm bunlar, dört çekirdekli bir ARM işlemci, pil, dokunmatik yüzey, Wi-Fi/Bluetooth modülleri ve Android işletim sistemi ile sağlanır. Ayrıca Xiaomi'nin XiaoAI asistanı ile birlikte geliyor.

Resim

Xiaomi bunun bir akıllı telefon değişimi olduğunu iddia etse de, karmaşık optik yapılardan yeterli ışığın geçebilmesi için seçilen monokrom yeşil ekranın, 1.000 doların üzerindeki amiral gemisine benzer bir deneyim bekleyenleri memnun etmesi pek olası değil.

kaynak:
https://www.techspot.com/news/91233-xia ... phone.html
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Cevapla