Exel da satiri yandan ikiye nasil böleriz?

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4573 kez

Exel da satiri yandan ikiye nasil böleriz?

Mesaj gönderen velociraptor »

Soru:

Exelde satiri yandan ikiye nasil böleriz? Örnegin asagidaki resmi:

Resim

Cevap:
böyle bir seye exelda sürekli ihtiyac duyuluyor ama nedense exelda böyle bir secenek yok galiba. mantikli olarak yürümeyi denedim. ilk önce 2008 yazan yerin sag tarafindaki birkac kutuyu secip sag tiklayip "satir ekleyi" sectim. daha sonra "tüm satir" secenegini sectim (yani ücüncü tercihi). benim satirin bir üst satirina yeni bir bos satir eklendi. bu satirin 2008 sütununun arasindaki cizgiyi yani üstündeki kutu ile altindaki icinde 2008 yazan kutuyu secerek hücre birlestirmeye tikladim. daha sonra iki satir büyüklügünde olan son hale gelmis satiri sayfanin en soluna giderek ordaki benim satirin taban cizgisinin sol tarafindaki yeri yukari dogru iterek iki satir uzunlugundaki son hale gelmis satiri bir satir uzunluguna getirdim. daha sonra 2008 in sag tarafindaki üst üste getirmeyi basardigim iki satirin ilk önce birini secerek saga dogru tüm satiri sectim. daha sonra hücre birlestirme yaptim. aynisini diger istedigim satira da uyguladim. Kücük bir ipucu: satir kalinliginin ölcüsü taban cizgisinin yanindaki ölcüyü yukari dogru iterken orda yaziyor.

ALINTIDIR