MS Office 2007 Word Sayfası açılırken uyarı mesajı veriyor.

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Re: MS Office 2007 Word Sayfası açılırken uyarı mesajı veriyor.

Mesaj gönderen feuer »

Sizin olayınızı temiz kurulum ya da sıfırlama sonrası tekrar temiz bir office kurmak çözer.
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
ERKAN GEGEZ
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen ERKAN GEGEZ »

Bu problemi çözmek için dikkatli bir şekilde kayıt defterine falan da girdim ama ,bi hata yapmış olabilirmiyim diye düşünüyorum.Çünki bir çok arkadaş bazı şeyler önerdi,onları yapabilmek için mecburen uğraştık.Şimdide mesela excel yada word bir dosyayı masa üstünde açıp bişeyler yazıp kaydettiğimde masa üstünde yarı görünür bir dosya gözüküp sonra kayboluyor.Fakat bu yarı görünür dosyanın adı bozuk.Sistem geri yüklenirse bunlar da düzelir mi acaba..
ERKAN GEGEZ
Byte1
Byte1

Temiz kurulum derken windowsu mu Office yi mi kastettiniz?
Kullanıcı avatarı
esatiz
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen esatiz »

O gizli gözüken dosya geçici oluşuyor herhangi bir ofis belgesini açtığınızda. Temiz kurulum oalrak feuer 2 şey önermiş birisi Windowsu sıfırdan kurmak. :-D

Diğeri ise tüm ofisleri kaldırıp (registryden de) tekrar 2007yi kurmak ama orijinal olarak ofisi nasıl geri getirirsiniz eimin değilim. Eğer cd ile geldiyse ofisiniz ve lisansınız da varsa hay hay. Tertemiz kurulumun sorunu çözeceğini düşünüyorum bende çünkü microsoft sitelerinde öyle bir şeyler görmüştüm.

Şimdi aklıma geldi ben win10 kullanırken ofisle ilgili sıkıntı bana da olmuştu yeni sürüm kuramıyordum eskisini registryden tamamen yok edince kurabilmiştim başka hiçbir çözüm işe yaramamıştı.
Unutmayalım ki: Tüm bilgisayarlar aynı hızda bekler!
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen feuer »

yarı görünür dosya dediğiniz geçici dosyalardır.
zaten işlem bittikten sonra siliyordur.

Ben temiz kurulumdan kasıt windows 10 temiz kurulum ardından office kurulumu.
Ancak öncesinde kişisel dosyalarını bir flash belleğe al kopyala.
ERKAN GEGEZ
Byte1
Byte1

Bilgisayarı aldığımda w 8.1 yüklüydü . Daha sonra w10 çıktı ve Microsoft dan ücretsiz w10'a yükseltebileceğimiz ile ilgili bir mail gelmişti.Bende yönergeleri izleyerek w10'a yükseltmiştim. Geçenlerde merak ettim Benim bilgisayarın ce yüklü programların ( Office gibi) orjinal keyleri ne acaba diye.İnternetten araştırırken Show Key Plus diye bir programı kurup buradan öğrenebileceğimi öğrendi.Bende kurup çalıştırdım
Product ID
İnstalled key
Originak Key
OEM Key olarak bana bilgisayarın bütün keylerini verdi.
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen feuer »

benim windows 10 yüklü geldi bilgisayarım, oem anahtarını kendi görüyor windows kurduğumda. benden herhangi bir aktivasyon istemiyor.

nirsoft un bir aracı var bu sistemfdeki microsoft anahtarlarını gören ancak defender virüs olarak algılıyor dertli başına bir sıkıntı daha vermeyelim.
sitede ve forumda windows 10 temiz kurulum ve sıfırlama yönergeleri var.

ancak dediğim gibi bu yolu izlerseniz, önce kişisel dosyalarınızı harici bir disk ya da usb belleğe yazdırın.
ERKAN GEGEZ
Byte1
Byte1

Bilgisayarında W10 yüklüydü ve siz daha sonra tekrar mı W10 yüklemek zorunda kaldınız.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen esatiz »

ERKAN GEGEZ yazdı: 26 Oca 2021, 21:37 Bilgisayarı aldığımda w 8.1 yüklüydü . Daha sonra w10 çıktı ve Microsoft dan ücretsiz w10'a yükseltebileceğimiz ile ilgili bir mail gelmişti.Bende yönergeleri izleyerek w10'a yükseltmiştim. Geçenlerde merak ettim Benim bilgisayarın ce yüklü programların ( Office gibi) orjinal keyleri ne acaba diye.İnternetten araştırırken Show Key Plus diye bir programı kurup buradan öğrenebileceğimi öğrendi.Bende kurup çalıştırdım
Product ID
İnstalled key
Originak Key
OEM Key olarak bana bilgisayarın bütün keylerini verdi.
Anladım.
Lisans keylerinden ofis olanları varsa bile nasıl kullanılacağını ben bilmiyorum.

Win8.1 ile gelen laptopta ofis 2007 ne arar onu anlamadım :?: Sizin ofis, Office 12.0 diye gözükecek registryde de "program files"ta da. Eğer Office 14.0 veya üstü görürseniz onları silin kalıtıları. Sisteminizde bir tek ofis 2007 varsa. 2013 denedim demişsiniz. 2013 olanı kaldırdıysanız şayet Office 15.0 gördüğünüz şeyleri silin derim ama önce sistemin tüm yedeğini, sistem görüntüsünü (ve kurtarma diski oluşturmanızı isteyebilir windows) bir alın.
ERKAN GEGEZ
Byte1
Byte1

Şimdi W10 u yeniden kurup bu keyleri girerek temiz bir kurulum yapılabilir mi acaba.
ERKAN GEGEZ
Byte1
Byte1

Yani orjinalliğini korumuş olurmuyuz.Birde Microsoftun sitesinden mi W10 u indirmek gerekir?
Kullanıcı avatarı
esatiz
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen esatiz »

W10u sitesinden indirmeniz gerekir. MediaCreationTool denen bir araç inecektir. Boş bir flaş bellek gerekecek.
Son çözümüm, registryde Office 15.0 varsa onları silin. Program Files'ta da Office 15.0 kalmasın. Windows 10, office 365 vs kendi yüklüyor onların da kaldırılması gerekebilir.
Acele etmeyin ama... Ofis için key yerleştirilme var mıydı hatırlayamıyorum 2007 için. Sanki vardı... Registrydeki 15.0 belki çözüm olabilir. Başka fikrim kalmadı.
Masaüstünde bir klasöre atınca sorun olmuyor demişsiniz :?:

Bende 2010 var (Office 14.0)

Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

ERKAN GEGEZ yazdı: 26 Oca 2021, 20:45 viewtopic.php?f=145&t=207344 bu bağlantıyı ben açamıyorum, yetkim yokmuş...
Malesef 200 mesaj altında olanlar ilgili bölümü görüntüleyemezler zaten sizdeki office nin aynısı vardı
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free