MS Office 2007 Word Sayfası açılırken uyarı mesajı veriyor.

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Re: MS Office 2007 Word Sayfası açılırken uyarı mesajı veriyor.

Mesaj gönderen feuer »

ERKAN GEGEZ yazdı: 24 Oca 2021, 23:24 MS Ofis alternatifleri hakkında ne düşünüyorsunuz acaba.Bunlar ücretsizmidir,Mutlaka internet olunca mı çalışır.
Gdrive için gmail hesabının olması yeterli, verdiğim linkten girebilirsin. telefonunda android varsa gdrive uygulaması yüklüdür zaten office dosyalarına telefondan da erişebilirsin. Yanında ekstradan flash taşımıyorsun işte oraya kaydet evde düzenle, yolda incele, öğrenciysen okul ve ödevler için geçerli.
Ancak internet erişimi gerekir.
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
ERKAN GEGEZ
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen ERKAN GEGEZ »

Teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen shampuan »

Merhaba arkadaşlar, konusu geçmiş diye anlatma zorunluluğu hissettim.

Yıllarca linux sürümleri, açıkkaynak yazılımlar kulladım, denedim, tadına baktım. Çok detaycı ve mıymıntı bir insan olduğumu biliyo artık arkadaşlar. Bu huyumla, korsan kullanmamak için yıllarca ücretsiz ofis programı aradım ve piyasadakilerin hemen hepsini uzun sürelere yayarak test ettim.

Konu içinde adı geçen ofis yazılımlarının (google doc hariç, onu yeteri kadar uzun denemedim) hiçbirisi ama hiçbirisi, MS Office kadar olamaz. Yani eline su dökemez demiyorum ama demişim varsayın. LibreOffice olsun, OpenOffice olsun, temelde aynı ekibin yazılımıdır. Daha evvel sanırım ya sun java ya da oracle gibi bir firmada çalışan gönüllü bir gurup, OpenOffice olarak işe başlıyor. Sonradan ya patronları değişiyor ya da patron çıldırdı gibi bir durum oluyor, hepsi tepki olarak işi bırakıp kendilerine Libreoffice'i kuruyorlar.

LibreOffice ve OpenOffice ortak sıkıntılar: Sayfa yapılandırması hatalı. MS office'de bir sayfa yazı yazın, gelin bu iki ofisden birinde açın, tamam bir sayfa çıkar. Ama bu iki ofisden birinde 1 sayfa metin yazın, gidin MS ofisde açın, ya eksik çıkar ya da ikinci sayfaya taşmış olarak görünür. Elzem işlerde, karşı tarafa rapor vb yazacağınız zaman, sayfa yapısına neyine azami dikkat gösterip bir gönderiyorsunuz, karşı taraf küfürle dönebiliyor. Resimli bir yazı hazırladınız masaüstüne kaydettiniz. Ertesi sabah açın o belgeyi? resimler bir yere dağılmış, yazılar mahvolmuş, onca uğrştığınız paragraf ayarları gitmiş... Yani üşenmesem şurada oturur sabaha kadar (zaten sabah) yazarım, eğer önemli işler yapıyorsanız KESİNLİKLE TAVSİYE ETMEM.

Aramalarım sürerken Kingston Ofis ile tanıştım. Yazı-Sayfa bütünleşmesi ve standardizasyon olarak MS ofise en yakın ofis programı budur. Ama yüzde yüz değil ve onun da bir dünya kendine göre sorunları var. Ayrıca ne yazıyorsanız haberleri oluyor haberiniz olsun.

Şimdi niye MS Ofise göre kıyaslama yapıyorum diye bana kızmayın. MS Office dünya çapında kendini kanıtlamış. Başındaki adamlardan nefret etmeniz bu gerçeği değiştirmez. Hangi bilgisayar kursuna giderseniz gidin, MS Office sertifikası diye birşey vardır, adamlar işi temelden kurdular. Yazılımlarındaki hata zart zurt oranı da düşük... Sen MS Office kursu aldığın zaman bir geçerliliği var. Bendeki ofiste yazdığın yazı dünyanın öbür ucundaki ofisde aynı açılıyor, ama libre ofis ile yazığım yazı, aynı bilgisayar aynı programda ertesi sabah Kamil amca sen nerden geldin diye açılıyorsa ben burda boş konuşmuyorum demektir.

Bitirirken, free ofis de aynı, öteki ücretsiz örnekler de aynı, zaten free ofisi ve benzerlerini yapanların amacı reklam geliri ve casuslama. Ofis gibi "yazı yazacağınız" bir programı seçerken dikkatli olmalısınız. Şİrketinize, devlet dairenize böyle küçük merdivenaltı firmaların yazılımlarını sokmayın. Her şirkette bilgi-işlem bölümü vardır, şirketlerde, dairelerde onları kimse sevmez çünkü işletmenin bilgisayarına winamp dahi kurdurmazlar gelir engel olurlar. İnterneti iş dışındaki sitelere kapatırlar. Millet de zanneder ki bu adamlar bildiğin dıııt çocuğu, mahsus yapıyor. Bir bildiği olmadan ve patrondan emir almadan yapmaz zaten...

Konu sahibi arkadaş, abi, kardeş, neyse, özür dilerim,
Ben 8.1 64 bit kullanıyorum ve bende de ofis-2007 var. Önerilerimi tahmin olarak söyledim. Fu -llprog /ramla rindir diye bir yer var yıllarca güvenle işlerimi yürüttüm oradan ben. İmkan varsa bir üst sürüm ofis dene bence. Ama önceki sürümü temiz kaldırma yapmazsan başına büyük marazalar çıkabilir. Maalesef şu anki sorunun çözümünü bilmiyorum. Hepimiz birşey koyduk ortaya, olmadı.

Kolay gelsin.
Eğer su akmıyorsa musluğu suçlamayı bırak; belki sular kesiktir.
Seni bildiğin şeyler zeki yapabilir ama, bilmediğin şeyler aptal yapmaz.
Suyu akmasa da, belki musluk senden daha akıllıdır.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen esatiz »

shampuan yazdı: 25 Oca 2021, 08:39 eğer önemli işler yapıyorsanız KESİNLİKLE TAVSİYE ETMEM.
Şİrketinize, devlet dairenize böyle küçük merdivenaltı firmaların yazılımlarını sokmayın.
Şunlar not olarak kalsın.

Evet shampuan hocam haklısınız MS Office alanında bir şaheser lakin ücretsiz mal da ancak bu kadar olur :-D Yazdıklarımızı karşıya gönderme olayı engellenebilir ama uğraştırır. Ben MS Office'in kendisine veri gönderip göndermediğinden de emin olamıyorum çünkü Microsoft'un malum...
Unutmayalım ki: Tüm bilgisayarlar aynı hızda bekler!
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Merdivenaltı bir çin yazılım ekibine gitmesini mi, yoksa MS'e gitmesini mi tercih edersin? :-)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

Hem Türkiyede hem Almanyada belirli şirketlerde çalışmışlığım var , hiçbirinde Microsoft Office dışında birşey kullanıldığını görmedim , İş piyasasında tek kabul edilir Office, Microsofta ait olandır. İş arayanlardan bilmesi istenen de Microsoft Office dir. Oyun şu anda (Aslında yaklaşık 20 -25 yıldır) bu kurala göre oynanıyor ilerde değişirmi bilemem.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
esatiz
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen esatiz »

shampuan yazdı: 25 Oca 2021, 12:02 Merdivenaltı bir çin yazılım ekibine gitmesini mi, yoksa MS'e gitmesini mi tercih edersin? :-)
İkisine de gitmese iyi olur ama seçeceksek tabii ki MS :-D
Unutmayalım ki: Tüm bilgisayarlar aynı hızda bekler!
Kullanıcı avatarı
feuer
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen feuer »

.... Çünkü her bilgisayar için lisans ücreti vs.. var. Gerçi tüm bilgisayalarda ms office kurulu orası ayrı. Ben askerken ... Askeriyede internet bağlı bilgisayar ile diğer bilgisayarlar arasında şu kadar mesafe olacak diye de emir gelmişti ))). Yine bazı kurumlarda işin resmi yönü böyle. Askeriyede durum nedir bugün öğrenebilirim, öğrenince yazarım.

Tabiki ms office bu işin yüzde 80-90 lık bölümünü oluşturuyor ve iş hayatında da tercih ediliyor. Tıpkı windows gibi.

Ben resmi yazılarımı dahi gdrive office araçlarıyla yazıyorum, pdf çıktı alıyorum sorun varmı diye kontorol edip o şekilde teslim ediyorum. Sorun yaşamadım, tercih nedenim pratik olması ve internet erişimim olması.

Libre Office biraz hantal gibi MS Office e göre, shampuan ın bahsettiği uyumsuzlukları yaşamadım. Bazı arkadaşlarımda 365 kullanıyor yine online olarak ancak microsoft olmasına rağmen normal office te açarken dosyalarını sorunlar ile karşılaştılar.

OpenOffice kullanmayalı yıllar oldu, son durumu nedir bilmiyorum. LibreOffice openoffice üzerine geliştirilen bir sistem diye anımsıyorum.

Ancak alternatifler ne kadar fazla olursa o kadar iyi diye düşünüyorum kullanıcılar açısından.

EDIT: Ben yanlış hatırlıyormuşum, bir arkadaşımı arayıp sordum microsoft ile anlaşmalı dedi. hatalı olan yerleri 3 nokta koydum
En son feuer tarafından 25 Oca 2021, 15:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Tabi ki, alternatif kullanmayın anlamında demiyorum zaten. Ne kadar fazla alternatif olursa o kadar iyi olur. Ben inatla yıllarca eksilerine sabrettim, ama sonunda yapamadım ve ani bir manevrayla, af dileyerek MS'e geri döndüm. Şu an bisikletten inip mersedese binmiş gibiyim. Baldırlarım ağrımış resmen...

Eğer bir program hakkında cidden sorun olup olmadığını anlamak istiyorsanız,
-Manyak derecede titiz, düzen hastası olmalı,
-Çok dikkatli olmalı, (Türk kafasında olmayıp ecnebi hassasiyetinde olmalı),
-Yeteri kadar uzun süreli kullanmalısınız.

Bahsettiğim sorunlar, gırçk gırçk diye öterek zor yazılan bir klavyeyle yazabildiklerim. (dün depodan iyisini getiricektim unuttum bak.)
Uzun süreli kullanımda ve çok ciddi sayfalar hazırlarken, inanılmaz ve sabır zorlayan sorunlar ortaya çıkıyor. İş kalitesi temelli düşündüğümüzde öğrenciye bile uygun değil. Daha öğrenci, bilgili olmadığından doc uzantısında kaydetmeyi dahi bilmiyor ve okulda açamayınca işler çorba oluyor.
Mesela açtın çalışıyorsun, bir hafta oldu, iki hafta oldu... "Ya bu shampuan ne saçmalıyor yaa gayet de güzel programmış" diyorsun. Birgün öyle bir gün geliyor ki çok hassas bir durum. İşlerin tıkanıveriyor. Seni dımdızlak ortada bırakıyor ve öylece bakakalıyorsun. Terbiyeni bozup küfür etmek kurtarmıyor. Excell konusunda iyi değiller, hesaplamalar yanlış. Ya ne anlatayım, bir değil iki değil ama anlaşabilmemiz için yıllarca yan yana yaşamamız gerekiyor ki aha bak, söylemeyi unuttuğum şeylerden biri de bu diye göstereyim. O yüzden güven bana, cidden çekilir dert değil.

Google docs'a gelince, denemediğim programı ne kimseye öneririm, ne de arkasından atıp tutarım. Son öğrendiğim şey mükemmele doğru gidiyordu. Sen ingilizce olarak takır takır konuşuyorsun, o oraya mis gibi yazıyor yazını. Noktasını virgülünü kendisi atıyor. Youtube'da gördüm de hayran kalmıştım, 2 yıl kadar önce oluyor bu olay...
ERKAN GEGEZ
Byte1
Byte1

O zaman,bunca yorumun ardından demekki bizim probleme çözüm bulmak en iyisi heralde.
Konu başlığını hatırlatayım.
W10
MS Office 2007
Uyarı " omut bir iletişim kutusu açık olduğundan çalıştırılamadı.Devam etmek için Tamam'ı tıklatın ve açık iletişim kutularını kapatın."
Çözüm : Henüz yok...
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Konu başlığını hatırlıyoruz :-D
Size yardım edemedik, gelene kadar goygoy yapalım dedik, kusura bakmayın.
Peki tablet moda geçince de sorun var mı? Merak ettim. Çünkü klasörde sorun yok, masaüstünde var demişsiniz. Tablet modda "masaüstü" kavramı biraz değişir. Eğer çalışırsa, belki registryden ordan burdan düzetlmek için birinin aklına farklı bir yol gelebilir...
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Denetim masasından 2007 haricinde bir ms office programının kurulu olmadığından emin olun. Eğer daha önce 2007 sonrası bir office programı kurdunuz ise kalıntıları kalmış olabilir. Office 2007 yüklemeyi onar seçeneği ile sorunu gidermeyi deneyin. Eğer işe yaramaz ise kaldırıp tekrardan kurulum yapın.
ERKAN GEGEZ
Byte1
Byte1

Daha önce Tablet modunu hiç kullanmamıştım.
Şimdi kullandım.Word'ü sorunsuz açıyor.Bu moddayken masa üstüne bir word dosyası kaydettim, açarken de sorunsuz açacakmı diye fakat bu modda masa üstünü göremedim.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Moderator
Moderator

Tablet modunda masaüstünü göremezsiniz. Farklı çalışan bir ortamdır. Öyle bir özelliği varsa bilgisayarınızın dokunmatiği aktif olur.
Masaüstüne kaydettiğiniz word dosyasına erişebildiniz ve sorunsuz açtınız, doğru mu?
Arkadaşlar müsait olurlarsa bir zahmet yardımcı olsunlar. Bence bu konu çözülür ama çok süründürür.
ERKAN GEGEZ
Byte1
Byte1

Evet uyarı mesajı vermeden açıldı.Sanırım kayıt defterinde wordun açılması ile ilgil bölümde bir çakışma var.Nacizane benim fikrim bu.
İnşallah benden çok daha bilgili arkadaşlar bu sorunumu çözmek için yardımcı olabilirler...